Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...

Konferencja Wszystko zaczyna się w głowie – spotkanie z psychiatrią

na plakacie program konferencji

17 października 2024 roku od godziny 10:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury będzie się odbywała, już po raz czwarty, konferencja organizowana przez działającą w Oświęcimiu Fundację PrzytulJA pn. „Wszystko zaczyna się w głowie – spotkanie z psychiatrią”.

To coroczne wydarzenie, skupione wokół zagadnień zdrowia psychicznego, ma przede wszystkim cel edukacyjny, zwłaszcza uświadamianie społeczeństwa na temat zdrowia psychicznego, jego zaburzeń, leczenia i profilaktyki. Niesie także przesłanie przełamywania barier związanych ze stygmatyzacją osób chorujących psychicznie.

Do udziału w konferencji zapraszani są goście – autorytety z dziedziny psychiatrii, psychologii, osoby innych profesji zaangażowane w pracę na rzecz osób chorujących psychicznie.

W programie konferencji znalazły się wykłady dotyczące zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym, wystąpienia osób
z doświadczeniem kryzysu psychicznego, a także otwarcie wystawy prac plastycznych osób chorujących.

Dla uczestników przygotowano pakiet materiałów informacyjnych, a część wykładową wzbogaci występ wokalny solistów ze Studia Piosenki Belcanto z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

Swój udział, jako prelegenci, zgłosili specjaliści w dziedzinie psychiatrii osób dorosłych:

  • prof. dr hab. n. med. Agata Szulc (Prezes Elekt ZG Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Kierownik Kliniki Psychiatrycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, autorka licznych publikacji naukowych),
  • dr n. med. Michał Skalski (małopolski konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii),
  • Maria Libiszewska (psycholog, pedagog, psychoterapeutka, członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Naukowej psychoterapii PTP),
  • Katarzyna Szczerbowska (dziennikarka, redaktorka, rzeczniczka Kongresu Zdrowia Psychicznego, b. rzeczniczka Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, certyfikowana asystentka zdrowienia, członek rady Fundacji eFkropka, Akademii Liderów Cogito).

Po zakończeniu części wykładowej odbywać się będą warsztaty:

  • warsztat psychologiczny prowadzony przez dwie doświadczone psycholożki i psychoterapeutki – Martę Małochę i Katarzynę Wurzel-Bień z Manufaktury Zmiany,
  • warsztat psychoedukacyjny prowadzony przez asystentów zdrowienia – Agnieszkę Sporysz, Renatę Olmę, Jacka Kaczora oraz Witolda Urbańskiego.

W ramach konferencji odbędzie się projekcja filmu pt. „Posłuchaj, co chcę ci powiedzieć”, opowiadającego historię Gosi chorej na lekooporną schizofrenię. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem reżyserki filmu, Małgorzaty Imielskiej oraz specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego.

Film „Posłuchaj, co chcę ci powiedzieć” zostanie zaprezentowany po raz drugi o godzinie 18:00 dla osób nieuczestniczących w konferencji. Po wieczornym seansie z widzami spotka się reżyserka filmu Małgorzata Imielska.

W konferencji może wziąć udział każdy zainteresowany poruszanymi zagadnieniami. Nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia.

Rejestracja uczestników odbywać się będzie w dniu konferencji w Oświęcimskim Centrum Kultury od godziny 9:00.

Konferencja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który obchodzony jest 10 października.

na plakacie bohaterka filmu

Aktualności...

Zobacz wszystkie...

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82