Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Śni się

od: do:

W dniach od 12 listopada do 5 grudnia 2012 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była wystawa malarstwa Anny Kaczmarczyk pt. "Śni się".

Anna Karolina Kaczmarczyk jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu - obecnie studiuje na piątym roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Należy do I Pracowni Interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka, co umożliwia jej sięganie również do innych, poza malarstwem, dziedzin. Wzięła udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wystawa "Śni się" jest jej pierwszą wystawą indywidualną.

"Od drugiego roku studiów realizuję projekt pt. "Sny". Polega on w pierwszej kolejności na zapisywaniu moich snów, a następnie na znajdywaniu dla nich odpowiedniej formy plastycznej – syntezy lub dosłownej ilustracji zapamiętanych wizji. Jest to próba zamknięcia w materię tego, co oniryczne, po to, aby w efekcie lepiej poznać własną podświadomość, zbadać relacje między wyśnionym a fizycznym. Do tematu "Sny" należy także mniejszy projekt pt. "Dzieci porzucane rankiem". Zbieram w nim w całość sny o macierzyństwie i przedstawiam pojawiające się w nich dzieci w portretach, ilustracjach i krótkich opowieściach. Celem projektu jest zmierzenie się z problemem uczuciowego zaangażowania w tak ważnych, choć wyśnionych relacjach. Jest refleksją na temat granic realności tego, co budzi uczucia, choć funkcjonuje tylko w podświadomości.
 
Poza projektem "Sny" zajmuję się ilustracją i komiksem (trzeci rok studiów spędziłam w Lipsku, gdzie w ramach wymiany studenckiej Erasmus studiowałam ilustrację), tworzę rzeźbę i tworzę obiekty, także biżuterię. Amatorsko zajmuję się animacją"

Anna Karolina KaczmarczykStrona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 11 online 15 listopada 2022 roku został wydany listopadowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 13 grudnia 2022 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

sierpień 2022
  P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6 7
32 8 9 10 11 12 13 14
33 15 16 17 18 19 20 21
34 22 23 24 25 26 27 28
35 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)