Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert sakralnej liryki wokalnej

od: do:

15 listopada 2014 roku w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Muzyka - źródło skojarzeń, koncert sakralnej liryki wokalnej w wykonaniu Jolanty Kowalskiej-Pawlikowskiej - sopran i Krzysztofa Michałka - organy. Organizatorami koncertu byli Oświęcimskie Centrum Kultury i Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W programie koncertu znalazły się utwory: Jana Sebastiana Bacha, Marcina Żebrowskiego, Stanisława Moniuszki, Charlesa Gounoda, Gabriela Fauré, Witolda Lutosławskiego oraz improwizacje organowe.

Jolanta Kowalska-Pawlikowska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie śpiewu prof. Agnieszki Monasterskiej oraz studia podyplomowe w Guildhall School of Music&Drama w Londynie. Uczestniczyła w kurach mistrzowskich: Heleny Łazarskiej, Teresy Żylis-Gary, Paula Esswooda, Barbary Schlick, Petera Kooji. Jest laureatką I nagrody Międzynarodowych Konkursów - Bach Singer’s Prize w Londynie (2008) i The Thelma King (2009) oraz III nagrody Międzynarodowego Konkursu im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011). Otrzymała Nagrodę Fundacji Bach-Marschall w Międzynarodowym Konkursie im. J. S. Bacha w Lipsku (2008), Nagrodę „Jurica Murai Prize” za najlepszą interpretację na 39. Festiwalu „Varaždin Baroque Evenings” (Chorwacja 2009), a także wyróżnienia na Mozartowskim Konkursie Wokalnym w Londynie (2008). Współpracuje z zespołem The Musicke Companye oraz zespołem muzyki dawnej Capella Cracoviensis. Artystka koncertowała na Festiwalu Misteria Paschalia, Chichester Festivities, Festival de Cannes, Bachfest organizowanym przez London Bach Society, Bach Festival w St. Anne's Lutheran Church w Londynie. W październiku 2011 roku wystąpiła na festiwalu Opera Rara w „Alcinie” G.F. Haendla, którą poprowadził Marc Minkowski z towarzyszeniem orkiestry Les Musiciens du Louvre-Grenoble. Jolanta Kowalska-Pawlikowska jest asystentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Krzysztof Michałek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w trzech specjalnościach: dyrygentura chóralna w klasie prof. Stanisława Krawczyńskiego, muzyka kościelna w klasie organów Marka Wolaka oraz nauczanie przedmiotów teoretycznych. Swoją edukację kontynuował na studiach podyplomowych w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów i improwizacji organowej prof. Juliana Gembalskiego. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich oraz konkursach muzycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Koncertuje jako organista i dyrygent. W swoim dorobku posiada płyty CD z muzyką organową i wokalno-instrumentalną. Jest asystentem w Międzywydziałowym Instytucie Muzyki Kościelnej krakowskiej Akademii Muzycznej, nauczycielem w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie, organistą w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, dyrygentem chóru Musica Ex Anima. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych oraz federacji chóralnej Caecilianum. W 2010 roku został powołany do Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej.Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 11 online 15 listopada 2022 roku został wydany listopadowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 13 grudnia 2022 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

sierpień 2022
  P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6 7
32 8 9 10 11 12 13 14
33 15 16 17 18 19 20 21
34 22 23 24 25 26 27 28
35 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)