Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Karolina Śleziak Quartet feat. Francesco Angiuli

od: do:

13 marca 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, koncert Karoliny Śleziak z zespołem: Przemysław Strączek (gitara), Francesco Angiuli (kontrabas) i Frank Parker (perkusja). W programie koncertu znalazły się utwory z płyty "Tesna" Karoliny Śleziak oraz standardy jazzowe.

Karolina Śleziak w wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na specjalnie potrzeby musicalu „Nie lękajcie się”. Musical został zarejestrowany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Od tego momentu tworzenie własnych piosenek, stało się dla niej naturalne jak oddychanie. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues oraz funky oraz tacy artyści, jak Stevie Wonder, Dianna Reeves, Roberta Gambarini, czy Erykah Badu. W 2013 roku światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta "Tesna" nagrana ze znakomitymi polskimi muzykami. W rankingu dziennikarza Radia RDC Adama Dobrzyńskiego - autora audycji "Muzyka czterech stron świata" - jej płyta została uznana jako jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej w 2013 roku. W związku z tym jej utwór znalazł się na składance płytowej z udziałem znanych wykonawców polskiej estrady takich jak: Lora Szafran, Olga Bończyk, Antonina Krzysztoń, Krzysztof Herdzin, Michał Bajor czy Andrzej Poniedzielski. Koncertowała na wielu festiwalach m.in.: Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Meeting, Silesian Voices, oraz na prestiżowym festiwalu poświęconym kobietom z całego świata Ladies'Jazz Festival w Gdyni. W sierpniu 2014 roku, nakładem Warner Music Poland, na rynek trafiła płyta Ladies Jazz Vol. 8, na której wśród wielu gwiazd: Shirley Horn, Corrine Bailey Rae, Randy Crowford, Dorota Miśkiewicz pojawiła się Karolina Śleziak z utworem "Just My Imagination".

Przemysław Strączek jest gitarzystą jazzowym, kompozytorem, aranżerem, pedagogiem, absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureatem Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalistą ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od kilku lat jest obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum - Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Koncertował w wielu ośrodkach społeczno-kulturalnych i na festiwalach jazzowych w Polsce (m.in. Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami, Jazz w Ruinach w Gliwicach, Jazz i okolice w Katowicach, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Tu Jazz w Warszawie), Czechach (Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Usti nad Labem) Hiszpanii, Wielkiej Brytanii (London Jazz Festival), USA, Tajlandii (Thailand International Jazz Conference) i Szkocji (Bridge Music 2014). Od 2011 roku prowadzi formację Przemysław Strączek International Group, w skład której wchodzą muzycy z Polski, Włoch i Wielkiej Brytanii. Jest autorem czterech płyt: "Earthly Room" 2007, "Light & Shadow" 2010, "Evans" 2012 nagraną z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung i "White Grain of Coffee" 2014.

Francesco Angiuli jest absolwentem University of Music w Rzymie. W 2006 roku przeprowadził się do Holandii, gdzie rozpoczął specjalizację na prestiżowej uczelni Royal Conservatory of Den Haag pod kierunkiem Hein Van de Geyn, Frans van der Hoeven, co 2011 roku zaowocowało otrzymaniem tytułu magistra kontrabasu i gitary basowej. Koncertuje w całej Europie, współpracował m.in.: z Benny Golsonem, Johnem Betschem, Keithem Tippettem, Peterem Beetsem, Piotrem Wojtasikiem. Obecnie jest wykładowcą kontrabasu Instytutu Jazzu na Uniwersytecie w Monopoli/Bari oraz Avellino. Ma na swoim koncie wiele albumów nagranych dla utytułowanych artystów.


Wieści z Ratusza | 3.02 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
sierpień 2022
  P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6 7
32 8 9 10 11 12 13 14
33 15 16 17 18 19 20 21
34 22 23 24 25 26 27 28
35 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)