Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Tu i Tu - koncert Marty Bizoń

od: do:

15 maja 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, koncert aktorki Teatru Ludowego w Krakowie, współpracującej z Teatrem im. J. Słowackiego, Teatrem STU oraz Operą Krakowską - doskonałej interpretatorki piosenki francuskiej, włoskiej, klezmerskiej, poetyckiej, aktorskiej i kabaretowej - Marty Bizoń, która zaśpiewała piosenki ze swojej najnowszej płyty pt. "Tu i Tu".

Koncert towarzyszył XXIII Ogólnopolskim Spotkaniom Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił...", które odbywały się w dniach 15-16 maja 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury. 

Marta Bizoń ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jest wychowanką Jerzego Treli, Marty Stebnickiej, Jerzego Jarockiego i Jerzego Stuhra. Jest aktorką Teatru Ludowego w Krakowie. Współpracuje z Teatrem im. J. Słowackiego, Teatrem STU oraz Operą Krakowską. Zagrała w wielu filmach i występowała w Piwnicy pod Baranami, reprezentowała Polskę na Międzynarodowych Targach EXPO 2000 w Hanowerze. Jej talent podziwiała publiczność USA, Anglii, Szkocji, Danii, Szwecji, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Węgier, Ukrainy i Egiptu. Otrzymała m.in. główne nagrody na XVI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie.

Jest doskonałą interpretatorką piosenki francuskiej, włoskiej, klezmerskiej, poetyckiej, aktorskiej i kabaretowej. W jej repertuarze znajduje się blisko 200 piosenek. Są to, m.in. piosenki Osieckiej, Ordonki, Piaf,  Gershwin`a, Hemara, Kerna, Kabaretu Starszych Panów oraz najpopularniejsze szlagiery światowej muzyki rozrywkowej. Śpiewa w pięciu językach – polskim, angielskim, francuskim, włoskim i w jidysz.

Na płycie "Tu i Tu" znajdują się piosenki, do których powstania inspiracją była książka Marty Bizoń pt. "Zapiski artystki". Piosenki to muzyczne opowieści o życiu w dwóch światach. Świat realny przenika się w nich ze światem teatru. Pełna temperamentu artystka z poczuciem humoru stara się odnaleźć w nich i pomiędzy nimi. Autorem muzyki jest Aleksander Brzeziński, a słów Michał Chludziński. Płyta "Tu i Tu" jest piątym krążkiem w dorobku Marty Bizoń.Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 11 online 15 listopada 2022 roku został wydany listopadowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 13 grudnia 2022 roku . ...czytaj więcej...
sierpień 2022
  P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6 7
32 8 9 10 11 12 13 14
33 15 16 17 18 19 20 21
34 22 23 24 25 26 27 28
35 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)