Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Krzesimir Dębski zaprasza. Przeboje wielkiego ekranu

od: 01.10.2022 do: 01.10.2022

na plakacie dyrygent Krzesimir Dębski, tytuł mkoncertu i nazwiska wykonawców
1 października 2022 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert pt. "Krzesimir Dębski zaprasza. Przeboje wielkiego ekranu" w wykonaniu Warsaw Impressione Orchestra pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, Mileny Lange (sopran) i Damiana Wilmy (baryton). Koncert poprowadzi Laura Łącz.

Warsaw Impressione Orchestra powstała w 2014 roku. Orkiestrę tworzą muzycy na co dzień współpracujący, m.in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Filharmonią Narodową, Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Varsovią oraz wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Połączenie młodzieńczej energii z doświadczeniem muzyków pozwala dostarczyć słuchaczom nadzwyczajnych wrażeń podczas koncertów. Szeroki repertuar i wysoki poziom artystyczny sprawiają, że orkiestra zapraszana jest na liczne koncerty i festiwale.

Warsaw Impressione Orchestra ma na swoim koncie koncerty pod batutą takich mistrzów jak Krzesimir Dębski, Maciej Niesiołowski, Ruben Silva, Piotr Wijatkowski, Tomasz Labuń, Jakub Zwierz, Bartosz Żurakowski i wielu innych.Krzesimir Dębski – kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny – studiował w klasie kompozycji Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę pod kierunkiem Witolda Krzemieńskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu.

Od 1980 roku – jako lider zespołu jazzowego String Connection – koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uczestniczył w wielu festiwalach, między innymi w Reno, Paryżu, Berlinie, Norymberdze, Helsinkach, Hadze, Montrealu i Baden-Baden.

Jest laureatem I nagrody na Światowym Konkursie Jazzowym w Hoeilaart (1983), Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego (1985), nagród czytelników magazynu Jazz Forum dla Muzyka, Kompozytora i Skrzypka Roku (1983-1986). W 1985 roku znalazł się w ankiecie amerykańskiego pisma Down Beat wśród dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych świata. W 1986 roku otrzymał I nagrodę Konkursu Kompozytorskiego z okazji 25-lecia Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna. W 1988 roku zdobył nagrodę Kanadyjskiej Akademii Filmowej Genie Award oraz Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci. W 1998 roku uzyskał w Stanach Zjednoczonych nominację do Emmy Award za muzykę do filmu Andrzeja Maleszki "Maszyna zmian". W 2000 roku otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii Kompozytor Roku oraz nagrodę Międzynarodowej Akademii Filmowej Philip Award za muzykę do filmu "Ogniem i mieczem". W 2001 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos w Grecji nagrodzono jego muzykę do filmu "W pustyni i w puszczy". Muzyka do filmu "Stara Baśń" została wyróżniona Złotą Kaczką 2003 przez czytelników czasopisma Film. W 2005 roku otrzymał zamówienie od hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films na skomponowanie muzyki do 16 filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917.

Krzesimir Dębski nagrał ponad 30 płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych. Od 1986 r.oku ograniczył działalność koncertową, poświęcając się twórczości kompozytorskiej. Skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, tworzy także muzykę teatralną (ponad 40 premier) i eksperymentalną. W 1991 roku podjął również działalność dyrygencką, a jego dyskografia jako dyrygenta obejmuje już kilkanaście tytułów, między innymi z muzyką filmową dla Sony Classical.

Prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak: José Carreras, José Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Mark O'Connor, John Blake i Nigel Kennedy.

W latach 1995-1999 Krzesimir Dębski był członkiem Prezydium Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich. Był wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Wykładał na letnich kursach muzycznych, m.in. w Ankarze, Darmstadt i San Diego.

fot. Kinga Karpati & Daniel Zarewicz
Milena Lange – sopran – jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu wybitnej śpiewaczki Anny Radziejewskiej.

To artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych. Laureatka wielu konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Uczestniczka wielu kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych mistrzów śpiewu operowego.

Z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych (Francja,Włochy, Norwegia Chorwacja, Litwa, Czechy). Często gości na scenach takich sal koncertowych jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku czy Sala Ziemi w Poznaniu.

Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce i za granicą. Występowała z wieloma mistrzami batuty, m.in. Andreą de Carlo, Rubenem Silvą, Krzesimirem Dębskim, Maciejem Niesiołowskim, Piotrem Wijatkowskim, Bartoszem Żurakowskim, Adamem Klockiem.

Bierze udział w spektaklach operowych, musicalowych oraz koncertach. Debiutem operowym artystki był udział w światowej prapremierze opery "Il Trespolo Tutore" Allessandra Stradelli, w której zagrała główną rolę – Artemisię z Orkiestrą Instrumentów Historycznych Zakładu Muzyki Dawnej pod batutą Maestro Andrea De Carlo z Conservatorio Statale di Musica Alessandro Casella w Akwili. W kwietniu 2018 roku, za kreację roli Artemisii w przedstawieniu "Il Trespolo Tutore" w Operze Nova w Bydgoszczy, otrzymała II nagrodę w konkursie na najciekawszą osobowość 11. Międzynarodowego Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy. Kolejną ważną rolą operową w karierze artystki była tytułowa postać Semiramidy z opery Gioacchino Rossiniego, w którą wcieliła się w 2021 roku dzięki współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie pod opieką reżysera Michała Znanieckiego.

Jest założycielką i menadżerką orkiestry symfonicznej Warsaw Impressione Orchestra, która z powodzeniem koncertuje w salach koncertowych Polski i za granicą.

Jest dyrektorem Impresariatu Artystycznego MS Promotion, który promuje gwiazdy muzyki klasycznej jak i młode talenty w Polsce i za granicą. Artystka organizuje przedsięwzięcia kulturalne (spektakle operowe, operetkowe, musicalowe, koncerty) promując muzykę klasyczną na najwyższym poziomie artystycznym. W 2020 roku została beneficjentką programu Funduszu Wsparcia Kultury, dzięki któremu zrealizowała cztery duże wydarzenia artystyczne z udziałem solistów oraz orkiestry symfonicznej.

W 2021 roku otrzymała tytuł honorowy Ambasadora Stalowej Woli za wybitne osiągnięcia i promowanie rodzinnego miasta.

W 2022 roku nawiązała współpracę ze szwajcarską agencją Vida Art, która promuje artystkę w takich krajach jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy czy Francja.

Damian Wilma – baryton – jest uczestnikiem Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, gdzie pracuje pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in. Izabeli Kłosińskiej, Matthiasa Rexrotha i Eytana Pessena.

Studiował w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie śpiewu prof. Wojciecha Maciejowskiego. W 2013 roku ukończył Podyplomowe Międzywydziałowe Studium Pieśni w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2017 roku rozpoczął studia doktoranckie w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie prof. Wojciecha Maciejowskiego.

Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie dotychczas wykonywał partię Bardosa w spektaklu "Cud albo Krakowiaki i Górale", Papagena w "Królestwie Dnia i Nocy", Szlachcica Brabandzkiego w "Lohengrinie", Grzesia w "Strasznym Dworze" oraz Herolda w "Rigoletto". Podczas studiów wykonał tytułową partię w operze "Eugeniusz Oniegin" na scenie kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy.

Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i laureatem konkursów wokalnych. Zdobył, m.in. I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Iuventus Canti" we Vrablach (Słowacja 2014) i I miejsce w kategorii muzyki kameralnej w duecie z pianistą Oleksandrem Yankevychem na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym i Muzyki Kameralnej "Muzika be sienu" w Druskiennikach na Litwie (2014).

Jest laureatem Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych studentów w roku akademickim 2014/2015.

Laura Łącz jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Na scenie teatralnej zadebiutowała w rolą Kobiety w sztuce "Ballada Łomżyńska" Ernesta Brylla. Przez ponad 20 lat występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W roku 1983 otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.

Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji.

Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z regulaminami.
Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.

Rezerwacje niewykupione w wyznaczonym terminie będą anulowane.

Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.
Regulamin internetowej sprzedaży biletów przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


bilety: 109 zł, 99 zł

organizator: Oświęcimskie Centrum Kultury


Czy wiesz, że... Zespół Pieśni i Tańca „Hajduki” działa nieprzerwanie od 54 lat . W 2012 roku - Uchwałą Rady Miasta Oświęcim -  zespół zmienił nazwę na Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim "Hajduki" . „Hajduki” należą do najstarszych grup...czytaj więcej...
sierpień 2022
  P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6 7
32 8 9 10 11 12 13 14
33 15 16 17 18 19 20 21
34 22 23 24 25 26 27 28
35 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)