Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Moment

od: do:

W dniach od 17 sierpnia do 9 września 2012 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana byłą wystawa prac grupy fotograficznej "Smienka" pt. "Moment".

Wystawa "Moment" jest fotograficznym zapisem codziennego życia współczesnego człowieka. Obserwatorem jest tu fotograf, który potrafi dostrzec niezwykłość w na pozór zwyczajnym przechodniu. Autorzy prac chcą sprowokować widza do spojrzenia na życie z innej perspektywy, zdystansowania się do szalonego pędu do ważnych i mniej ważnych celów, dostrzeżenia piękna w każdym człowieku.

Grupa fotograficzna "Smienka" powstała w kwietniu 2012 roku. Mimo krótkiego stażu ma już na swoim koncie cykl warsztatów fotograficznych, wystawę fotograficzną "Nasz Świat", która prezentowana była w kawiarni "DeKaffe" w Żywcu oraz serię plenerów i spotkań z fotografami. Grupę tworzą ludzie w różnym wieku, z różnymi umiejętnościami fotograficznymi, których łączy pasja zapisywania świata na fotografii i dzielenia się swoim spojrzeniem na świat. Celem działania grupy jest propagowanie i promowanie fotografii jako sztuki, wyciągnięcie jej z komputerowych dysków i przeniesienie do realnego świata.

Grupa "Smienka" uczestniczy w życiu miasta Żywca i jego okolic, tworząc dokumentację miejsc, imprez, akcji i uroczystości. Ważną jest także działalność na rzecz niepełnosprawnych. Współpracując ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej, grupa zapewnia fotograficzną obsługę imprez integracyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie.

"Smienka" jest grupą otwartą dla wszystkich pragnących zaczerpnąć informacji na tamat sprzętu fotograficznego, czy samego fotografowania. Grupę tworzą: Teresa Cimała, Agnieszka Zemczak, Maciej Kapuściński, Katarzyna Caputa, Agnieszka Dzierżawa.Wieści z Ratusza | 3.02 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
sierpień 2022
  P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6 7
32 8 9 10 11 12 13 14
33 15 16 17 18 19 20 21
34 22 23 24 25 26 27 28
35 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)