Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Tu i Tu - koncert Marty Bizoń

od: do:

15 maja 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, koncert aktorki Teatru Ludowego w Krakowie, współpracującej z Teatrem im. J. Słowackiego, Teatrem STU oraz Operą Krakowską - doskonałej interpretatorki piosenki francuskiej, włoskiej, klezmerskiej, poetyckiej, aktorskiej i kabaretowej - Marty Bizoń, która zaśpiewała piosenki ze swojej najnowszej płyty pt. "Tu i Tu".

Koncert towarzyszył XXIII Ogólnopolskim Spotkaniom Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił...", które odbywały się w dniach 15-16 maja 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury. 

Marta Bizoń ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jest wychowanką Jerzego Treli, Marty Stebnickiej, Jerzego Jarockiego i Jerzego Stuhra. Jest aktorką Teatru Ludowego w Krakowie. Współpracuje z Teatrem im. J. Słowackiego, Teatrem STU oraz Operą Krakowską. Zagrała w wielu filmach i występowała w Piwnicy pod Baranami, reprezentowała Polskę na Międzynarodowych Targach EXPO 2000 w Hanowerze. Jej talent podziwiała publiczność USA, Anglii, Szkocji, Danii, Szwecji, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Węgier, Ukrainy i Egiptu. Otrzymała m.in. główne nagrody na XVI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie.

Jest doskonałą interpretatorką piosenki francuskiej, włoskiej, klezmerskiej, poetyckiej, aktorskiej i kabaretowej. W jej repertuarze znajduje się blisko 200 piosenek. Są to, m.in. piosenki Osieckiej, Ordonki, Piaf,  Gershwin`a, Hemara, Kerna, Kabaretu Starszych Panów oraz najpopularniejsze szlagiery światowej muzyki rozrywkowej. Śpiewa w pięciu językach – polskim, angielskim, francuskim, włoskim i w jidysz.

Na płycie "Tu i Tu" znajdują się piosenki, do których powstania inspiracją była książka Marty Bizoń pt. "Zapiski artystki". Piosenki to muzyczne opowieści o życiu w dwóch światach. Świat realny przenika się w nich ze światem teatru. Pełna temperamentu artystka z poczuciem humoru stara się odnaleźć w nich i pomiędzy nimi. Autorem muzyki jest Aleksander Brzeziński, a słów Michał Chludziński. Płyta "Tu i Tu" jest piątym krążkiem w dorobku Marty Bizoń.logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online (...czytaj więcej...
wrzesień 2022
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4
36 5 6 7 8 9 10 11
37 12 13 14 15 16 17 18
38 19 20 21 22 23 24 25
39 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)