Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Śni się

od: do:

W dniach od 12 listopada do 5 grudnia 2012 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była wystawa malarstwa Anny Kaczmarczyk pt. "Śni się".

Anna Karolina Kaczmarczyk jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu - obecnie studiuje na piątym roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Należy do I Pracowni Interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka, co umożliwia jej sięganie również do innych, poza malarstwem, dziedzin. Wzięła udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wystawa "Śni się" jest jej pierwszą wystawą indywidualną.

"Od drugiego roku studiów realizuję projekt pt. "Sny". Polega on w pierwszej kolejności na zapisywaniu moich snów, a następnie na znajdywaniu dla nich odpowiedniej formy plastycznej – syntezy lub dosłownej ilustracji zapamiętanych wizji. Jest to próba zamknięcia w materię tego, co oniryczne, po to, aby w efekcie lepiej poznać własną podświadomość, zbadać relacje między wyśnionym a fizycznym. Do tematu "Sny" należy także mniejszy projekt pt. "Dzieci porzucane rankiem". Zbieram w nim w całość sny o macierzyństwie i przedstawiam pojawiające się w nich dzieci w portretach, ilustracjach i krótkich opowieściach. Celem projektu jest zmierzenie się z problemem uczuciowego zaangażowania w tak ważnych, choć wyśnionych relacjach. Jest refleksją na temat granic realności tego, co budzi uczucia, choć funkcjonuje tylko w podświadomości.
 
Poza projektem "Sny" zajmuję się ilustracją i komiksem (trzeci rok studiów spędziłam w Lipsku, gdzie w ramach wymiany studenckiej Erasmus studiowałam ilustrację), tworzę rzeźbę i tworzę obiekty, także biżuterię. Amatorsko zajmuję się animacją"

Anna Karolina KaczmarczykWieści z Ratusza | 25.11 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
październik 2022
  P W Ś C P S N
39 1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)