Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

O Krasnoludkach i o sierotce Marysi

od: do:

W dniach od 7 listopada do 8 grudnia 2013 w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Sztuki plastyczne - wytwórnia wrażeń, wystawa ilustracji do książki Marii Konopnickiej - zaliczanej do klasyki literatury dziecięcej uznanej za najwybitniejsze osiągnięcie twórcze autorki - pt. "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi".

Nieograniczona fantazja, pomysłowość w kreowaniu i wizualizacji baśniowego świata oraz różnorodność rozwiązań plastycznych to walory wystawy złożonej z prac powstałych podczas warsztatów ilustratorów zorganizowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury, który od ponad trzydziestu lat organizuje tematyczne warsztaty, w których biorą udział wybitni polscy ilustratorzy.

Warsztaty poświęcone baśni "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi" odbyły się w 2009 roku z okazji 170. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci Marii Konopnickiej pod kierownictwem artystycznym profesora Janusza Stannego - wybitnego artysty, laureata wielu nagród i wyróżnień, a brali w nich udział wybitni polscy artyści, przedstawiciele różnych prądów i kierunków, wśród nich twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie "polskiej szkoły ilustracji": Janusz Stanny, Zdzisław Witwicki, Elżbieta Gaudasińska, Tomasz Borowski, Krystyna Michałowska, Bogusław Orliński, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Marian Nowiński, Mieczysław Wasilewski, Franciszek Maśluszczak, Zbigniew Kołaczek, Jolanta Kolary, Jolanta Marcolla, Joanna Zimowska-Kwak, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Elżbieta Wasiuczyńska, Artur Gołębiowski, Stanisław Ożóg, Halina i Bartłomiej Kuźniccy, Małgorzata Sawicka-Woronowicz, Hanna Grodzka-Nowak, Katarzyna Stanny, Anna Sędziwy, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Jowita Płoszajska.

Wystawie towarzyszyła bogato ilustrowana książka "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi” wydana przez Krasnobrodzki Dom Kultury przy udziale instytucji wspierających, w tym przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 11 online 15 listopada 2022 roku został wydany listopadowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 13 grudnia 2022 roku . ...czytaj więcej...
październik 2022
  P W Ś C P S N
39 1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)