Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

O Krasnoludkach i o sierotce Marysi

od: do:

W dniach od 7 listopada do 8 grudnia 2013 w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Sztuki plastyczne - wytwórnia wrażeń, wystawa ilustracji do książki Marii Konopnickiej - zaliczanej do klasyki literatury dziecięcej uznanej za najwybitniejsze osiągnięcie twórcze autorki - pt. "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi".

Nieograniczona fantazja, pomysłowość w kreowaniu i wizualizacji baśniowego świata oraz różnorodność rozwiązań plastycznych to walory wystawy złożonej z prac powstałych podczas warsztatów ilustratorów zorganizowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury, który od ponad trzydziestu lat organizuje tematyczne warsztaty, w których biorą udział wybitni polscy ilustratorzy.

Warsztaty poświęcone baśni "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi" odbyły się w 2009 roku z okazji 170. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci Marii Konopnickiej pod kierownictwem artystycznym profesora Janusza Stannego - wybitnego artysty, laureata wielu nagród i wyróżnień, a brali w nich udział wybitni polscy artyści, przedstawiciele różnych prądów i kierunków, wśród nich twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie "polskiej szkoły ilustracji": Janusz Stanny, Zdzisław Witwicki, Elżbieta Gaudasińska, Tomasz Borowski, Krystyna Michałowska, Bogusław Orliński, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Marian Nowiński, Mieczysław Wasilewski, Franciszek Maśluszczak, Zbigniew Kołaczek, Jolanta Kolary, Jolanta Marcolla, Joanna Zimowska-Kwak, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Elżbieta Wasiuczyńska, Artur Gołębiowski, Stanisław Ożóg, Halina i Bartłomiej Kuźniccy, Małgorzata Sawicka-Woronowicz, Hanna Grodzka-Nowak, Katarzyna Stanny, Anna Sędziwy, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Jowita Płoszajska.

Wystawie towarzyszyła bogato ilustrowana książka "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi” wydana przez Krasnobrodzki Dom Kultury przy udziale instytucji wspierających, w tym przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 9 online 19 września 2023 roku został wydany wrześniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 17 października 2023 roku . ...czytaj więcej...
październik 2022
  P W Ś C P S N
39 1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)