Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Pisanie dobre na chandrę 2011

od: do:

10 września 2011 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury został podsumowany XV Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pisanie dobre na chandrę" objęty patronatem prezydenta Miasta Oświęcim. Do udziału w konkursie, organizowanym przez Oświęcimskie Centrum Kultury, wpłynęły 364 zestawy prac - 176 w kategorii poezji i 188 w kategorii prozy.

Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pisanie dobre na chandrę" cieszy się dużą popularnością wśród piszących w całej Polsce. Od wielu już lat daje możliwość wypowiedzenia się, młodzieży i dorosłym, na tematy im bliskie i ważne, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami o otaczającej rzeczywistości. Odbywa się w cyklu dwuletnim.

Prace nadesłane na tegoroczny konkurs "Pisanie dobre na chandrę" ocenili: Marcin Hałaś - kulturoznawca, poeta, krytyk literacki, Marian Kisiel - poeta, krytyk literacki i Adam Ziemianin - poeta.

Jury po zapoznaniu się z pracami poetyckimi i prozatorskimi przyznało w każdej dziedzinie: I, II i po dwie równorzędne III nagrody oraz jedno wyróżnienie w kategorii poezji i jedną nagrodę specjalną.

W kategorii poezji I nagrodę otrzymała Mariola Kruszewska (godło: Chrząszczyk) z Mińska Mazowieckiego. II nagroda przypadła Marcie Jurkowskiej (godło: Tygrysi warkocz) z Olkusza. Dwie równorzędne III nagrody otrzymały: Anna Piliszewska (godło: Sagitarius) z Wieliczki i Krystyna Szarzyńska (godło: Poszukiwacz) z Gniezna. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Zofii Staniszewskiej (godło: Po słowie ) z Mieczewa.

W kategorii prozy I nagroda przypadła Rafałowi Niemczykowi (godlo: Nimaar) z Jaworzna. II nagrodę otrzymał Karol Laskowski (godło: Pan Barszcz) z Zuboli. Dwoma równorzędnymi III nagrodami zostali uhonorowani: Alina Mendrala (godło: Piętno) z Siedlisk i Henryk Urbanek (godło: Hortus Silesiae) z Katowic.

Nagrodę specjalną otrzymał Sebastian Nieznaj (godło: Lament) z Oświęcimia.

Wybrane teksty nagrodzonych i wyróżnionych autorów zostały opublikowane w antologii "Pisanie dobre na chandrę 2011".

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 9 online 19 września 2023 roku został wydany wrześniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 17 października 2023 roku . ...czytaj więcej...
październik 2022
  P W Ś C P S N
39 1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)