Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Oświęcimski Uniwersytet Dziecięcy 2013/2014

od: do:

26 października 2013 roku została zainaugurowana działalność Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W inauguracji uczestniczyli: Zastępca Prezydenta Miasta Oświęcim Maria Pędrak, Jego Magnificencja Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia Zawodowego i Rozwoju dr Joanna Stuglik, młodzi studenci i ich rodzice. Rektor wypowiedział formułkę: Quod Bonum, Felix, Faustum Fortunatumque Sit (Co niechaj będzie dobre, szczęśliwe, pomyślne oraz z pomocą losu owocne) i po trzykrotnym uderzeniu berłem w stół otworzył rok akademicki 2013/2014.

Po krótkich przemówieniach i złożeniu przysięgi przez młodych studentów, Rektor PWSZ wraz z Pełnomocnikiem wręczyli grupie dzieci na scenie indeksy i dokonali aktu immatrykulacji (dotknięcie przez Rektora berłem prawego ramienia studenta i wypowiedzenie formułki: przyjmuję cię do społeczności akademickiej).

Wykład inauguracyjny - widowiskowy pokaz fizyczno-chemiczny pt. "Wściekły azot" zaprezentował Mateusz Stocki z Zakładu Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Oświęcimski Uniwersytet Dziecięcy przy Oświęcimskim Centrum Kultury to propozycja dla dzieci w wieku 7-12 lat. Młodzi studenci mogą wzbogacać swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, humanistycznych, społecznych, ścisłych i rozwijać pasje pod okiem wybitnych naukowców i specjalistów. Interaktywne wykłady, przygotowane specjalnie z myślą o młodych pasjonatach nauki, odbywają się raz w miesiącu w soboty w Oświęcimskim Centrum Kultury. Wszystkie zagadnienia prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, eksperymentów i eksponatów. Dzieci mają możliwość aktywnego, bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach oraz zadawania prowadzącym pytań.

Współorganizatorem uniwersytetu jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, a patronat honorowy nad nim objął Prezydent Miasta Oświęcim.

I rok akademicki Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego został zakończony 21 czerwca 2014 roku. W uroczystości uczestniczyli: Zastępca Prezydenta Miasta Oświęcim Maria Pędrak, Kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu Waldemar Tański oraz przedstawiciel Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu Radosław Folga. Studenci otrzymali roczne zaliczenia. Po oficjalnym zakończeniu roku akademickiego odbył się wykład Tomasza Konopki pt. "Panny i rycerze - życie i obyczaje późnego średniowiecza".
Wieści z Ratusza | 25.11 Wieści z Ratusza czytaj więcej...

dzisiaj

listopad 2022
  P W Ś C P S N
44 1 2 3 4 5 6
45 7 8 9 10 11 12 13
46 14 15 16 17 18 19 20
47 21 22 23 24 25 26 27
48 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)