Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

XV Darujmy światu pokój 2016

od: do:

W dniach od 21 września do 16 października 2016 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była pokonkursowa wystawa XV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój" - objętego patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim - adresowanego do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy odbyło się 21 września - w Światowym Dniu Pokoju. Wernisaż uświetnił koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu, w którym wzięli udział: Zofia Kłakus (pianino), Karol Broszkiewicz (akordeon), Aleksandra i Paweł Romanek (skrzypce), Agnieszka Hodur (pianino), Kinga Sosna (obój), Łukasz Górkiewicz, Julia Łabaj, Krzysztof Bukowski (trio trąbkowe), Piotr Gębiś (akompaniament).  

Prace konkursowe prezentowały twórczość plastyczną dzieci i młodzieży, będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy, twórczość afirmującą życie, miłość, przyjaźń, radość. Wskazywały, jakie znaczenie dla dzieci i dorosłych całego świata ma pokój oraz poszanowanie drugiego człowieka niezależnie od jego koloru skóry, rasy, wyznawanej religii.

Do udziału w piętnastej edycji konkursu zostało nadesłanych - przez 1132 autorów - 1147 prac, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry - artysta plastyk, Ewa Natkaniec - artysta plastyk, Joanna Zemanek - artysta plastyk, Paweł Warchoł - artysta plastyk, Magdalena Prochowska - plastyk.

Komisja przyznała 19 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 7-10 lat, 11 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11-13 lat, 18 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14-16 lat, 10 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 17-19 lat, 3 nagrody za prace niespełniające warunków regulaminu, ale posiadające duże walory artystyczne oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 120 autorów.



nagrodzeni:

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7-10 lat:


Wiktoria Wolniaczyk, 7 lat – Szkoła Podstawowa nr 30, Dąbrowa Górnicza
Aleksandra Sakowska, 8 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Tamara Trochimiuk, 7 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Zofia Jarkiewicz, 7 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Izabela Nowobilska, 8 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Julia Rudiak, 7 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Zuzanna Konopka, 9 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Julia Konopka, 8 lat – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Julia Nowak-Bożek, 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 5, Oświęcim
Bartosz Odrobina, 9 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Natalia Sowa, 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 1, Pracownia Ceramiczna Gimnazjum nr 1, Polkowice
Maja Dula, 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 1, Pracownia Ceramiczna Gimnazjum nr 1, Polkowice
Wiktoria Balcerzyk, 8 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Anna Grzybek, 7 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Roksana Borszcz, 8 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Alicja Księżopolska, 8 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Kacper Landowski, 9 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Oliwia Górecka, 10 lat – Zespół Szkół Publicznych nr 3, Żyrardów

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 11-13 lat:

Joanna Kobosko, 11 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Magdalena Wachowska, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Karolina Dziki, 12 lat – Kraszew
Mateusz Słabek, 11 lat – Szkoła Podstawowa nr 30, Lublin
Małgorzata Filip, 12 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Michał Rybak, 11 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim 
Dominika Leszczyńska, 12 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Zuzanna Bartosiewicz, 12 – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Gabriela Jakubus, 11 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Oliwia Kuźma, 11 lat - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Alicja Łaszkiewicz, 11 lat – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 14-16 lat:

Izabela Ciemnicka, 15 lat – Białystok
Alicja Staniek, 15 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Julia Zaród, 15 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Julia Dębczak, 16 lat – Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6, Gdańsk
Paulina Ziółkowska, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Koniecpol
Anna Nowicka, 14 lat – Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Paulina Batalia, 14 lat – Gimnazjum, Łabunie
Maria Smajek, 16 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Wiktoria Antoniewicz, 14 lat – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Maria Maciborek, 15 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Agnieszka Hodur, 15 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Julia Martyka, 15 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Dominika Siatka, 16 lat – Powiatowy Zespół nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Oświęcim
Paulina Grzywacz, 13 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Anna Żelichowska, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Edyta Baran, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Natalia Drzewiecka, 15 lat – Rozgarty
Zuzanna Zielińska, 16 lat – Wrocław

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 17-19 lat:

Julian Frysztacki, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Joanna Iwanicka, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Monika Jankowska, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Jakub Markowski, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Monika Cybulska, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Piotr Różycki, 19 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Zuzanna Matejko, 18 lat (2 prace) – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Weronika Cudzich, 17 lat – Powiatowy Zespół nr 1 Szkół Ogólnokształcących, Oświęcim
Karolina Przytuła, 19 lat – Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, Radomsko
Karolina Kasprzycka, 17 lat – Sandomierz
Daria Będkowska, 18 lat – Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Tychy

nagrody za prace niespełniające warunków regulaminu konkursu (format) ale posiadające duże walory artystyczne:

Katarzyna Baran, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Dobkowice
Kamila Olcha, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Dobkowice
Justyna Pędzimąż, 12 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ

autorzy prac wyróżnionych udziałem w pokonkursowej wystawie:

Amelia Gucwa, 15 lat – Gimnazjum, Bolków
Wojciech Pawlusiak, 8 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Joanna Janik, 7 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Wiktoria Ryszka, 8 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Ewelina Strzemińska, 15 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Natalia Klemińska, 14 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Natalia Dęga, 16 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Milena Bucka, 14 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Mateusz Wolniaczyk, 14 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Celestyna Liberska, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Zuzanna Bujarowicz, 17 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Karolina Błaś, 17 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Jagoda Cerkiewnik, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Agata Sopel, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Dominika Szmurło, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Amelia Karcz, 8 lat – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Dobczyce
Mateusz Zarychta, 11 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny, Dobieszowice
Weronika Ciślik, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Dziekanowice
Kinga Wolska, 14 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Anna Nowak, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Gabriela Gamoń, 11 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Oliwia Kwaśniak, 11 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Marcelina Płonka, 11 lat – Zespół Szkół, Graboszyce
Ewa Romaniszyn, 13 lat – Zespół Szkół Miejskich nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Marianna Soja, 11 lat – Zespół Szkół Miejskich nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Malwina Kryszczuk,11 lat – Zespół Szkół Miejskich nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Oliwia Senkowska, 15 lat – Zespół Szkół Miejskich nr 3, Gimnazjum nr 3, Hrubieszów
Matylda Wojciechowska, 14 lat – Gimnazjum nr 1, Józefów
Zuzanna Ratyńska, 14 lat – Gimnazjum nr 1, Józefów
Daria Pilarska, 13 lat – Gimnazjum nr 1, Józefów
Jakub Grzeszczak, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Józefów
Jakub Ciołkiewicz, 13 lat – Gimnazjum nr 2, Koluszki
Łukasz Ćwiek, 11 lat – Szkoła Podstawowa nr 1, Koniecpol
Weronika Tomasiczek, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Magdalena Raźny, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Klaudia Kubasiak, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Katarzyna Pindel, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Justyna Hodurek, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Sabina Psarska, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Zuzanna Niemiec, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Małgorzata Młynarczyk, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Maria Maciejewska, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Agnieszka Wandas, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Rafał Kłosowski, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Jakub Czarnecki, 17 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Monika Jankowska, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Marcin Deranek, 17 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Karolina Sadowska, 19 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Patrycja Dębowska, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Libiąż
Barbara Skorupska, 15 lat – Gimnazjum nr 18, Lublin
Wiktoria Winiecka, 10 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Oktawian Sołdon, 11 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Zofia Jędraszek, 12 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Maja Rasała, 10 lat – Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Łódź
Karolina Koper, 16 lat – Zespół Szkół Ogólnokształcących, Myślenice
Zuzanna Tomiak, 13 lat – Zespół Szkół w Targowej Górce, Nekla
Allegra Witte, 12 lat – Europagymnasium, Kerpen, Niemcy
Gina Biesold, 15 lat – Europagymnasium, Kerpen, Niemcy
Julia Kucharska, 11 lat – Centrum Kultury, Niepołomice
Olga Wcisło, 13 lat – Centrum Kultury, Niepołomice
Gabriela Szarek, 14 lat – Zespół Szkolno-Gimnazjalny, Nowa Wieś
Krzysztof Głodnicki, 12 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny, Nowy Staw
Karolina Aksamit, 10 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Maja Grzegorczyk, 7 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Paweł Bartkiewicz, 10 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Gabriela Moś, 13 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Łukasz Mrożek, 18 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Miłosz Momot, 12 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Joanna Zabdyr, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Justyna Kukla, 14 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Stanisław Juszczyk, 18 lat (2 prace) – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Beata Paprzyca, 15 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Maja Nicieja, 8 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Łukasz Piętoń, 8 lat – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Paulina Filipowicz, 9 lat – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Emilia Kiełbasa, 13 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Katarzyna Grzybek, 17 lat – Liceum Ogólnokształcące, Opoczno
Mateusz Piasecki, 13 lat – Szkoła Podstawowa nr 12, Otwock
Urszula Kołtonik, 8 lat – Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Piotrków Trybunalski
Katarzyna Sadowska, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Agata Zawiłowicz, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Kinga Spigel, 14 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Ewa Bocian, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Sandra Poniewierka, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Ada Uchryńczuk, 13 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Urszula Romańska, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Amelia Dobroskok, 12 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Kamila Kurczewska, 16 lat (2 prace) – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Damian Hippmann, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych nr 3, Pszczyna
Igor Bezulski, 19 lat – Zespół Szkół Elektryczno-Energetycznych, Radomsko
Klaudia Przesór, 13 lat – Szkoła Podstawowa, Rajsko
Aleksandra Góralczyk, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Rajsko
Hanna Tarasienko, 16 lat – Rozgarty
Elżbieta Chudy, 14 lat – Rudze
Nikola Komorowska, 11 lat – Zespół Szkół w Nieborowie, Sadlinki
Maciej Lewicki, 11 lat – Zespół Szkół w Nieborowie, Sadlinki
Kaja Dołęgowska, 11 lat – Centrum Kultury i Czytelnictwa, Serock
Natalia Dębicka, 11 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Maja Czarnecka, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Stare Bogaczowice
Maja Cylwik, 11 lat – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Starogard Gdański
Mikołaj Kustrzyk, 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Aleksandra Latos, 12 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Martyna Bonarska, 14 lat (2 prace) – Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Tychy
Bohdana Bożok, 16 lat – State Art School, Kijów, Ukraina
Małgorzata Dołowy, 8 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Wioletta Woźniak, 9 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Zofia Niedźwiedź, 10 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Patrycja Tomasik, 10 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Aleksander Misterski, 8 lat – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Warszawa
Maksymilian Jodłowski, 7 lat – Szkoła Podstawowa, Wiskitki
Emanuela Porcari – Instituto Comprensivo, Cori, Włochy
Laura Cherubini – Instituto Comprensivo, Cori, Włochy
Fabrizio Pistilli – Istituto Comprensivo, Cori, Włochy
Iga Dobrowolska, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Karol Niemczycki, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Kornelia Gajewska, 11 lat – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Oskar Wróbel, 14 lat – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Oliwia Repecka, 13 lat – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Szymon Węgliński, 12 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, Żywiec

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.




Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 11 online 15 listopada 2022 roku został wydany listopadowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 13 grudnia 2022 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

listopad 2022
  P W Ś C P S N
44 1 2 3 4 5 6
45 7 8 9 10 11 12 13
46 14 15 16 17 18 19 20
47 21 22 23 24 25 26 27
48 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)