Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

2017

od: do:

STYCZEŃ

2.01.2017 godz. 16:00 Ćwiczenia z rysunku i malarstwa - zajęcia dla młodzieży gimnazjalno-licealnej prowadzone przez Annę Żubrowską - zajęcia i zapisy
3.01.2017 godz. 14:00 "Inteligencja emocjonalna. Jak panować nad swoimi uczuciami? - wykład Ewy Ryłko w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
5.01.2017 godz. 16:00 Mali Giganci Nauki - zajęcia edukacyjne dla dzieci
5.01.2017 godz. 18:00 "Niemieckie Requiem" - koncert oratoryjny Johannesa Brahmsa w wykonaniu Zespołu Wokalnego Breisach, Młodej Filharmonii Kameralnej Freiburg oraz solistów - Sylwii Olszyńskiej i Sebastiana Szumskiego - pod dyrekcją Ludwiga Klebera
7.01.2017 godz. 18:00 "Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa" w wykonaniu Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble, Kwartetu Smyczkowego Lejdis Quartet oraz Tria Stroikowego Reed Connection z udziałem Teatru Gry i Ludzie
8.01.2017 godz. 17:00 Gala wręczenia nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego
9.01.2017 godz. 10:00 "Gdy będę duży" - policjant i bibliotekarka - turniej przedszkolaków
9.01.2017 godz. 16:00 Ćwiczenia z rysunku i malarstwa - zajęcia dla młodzieży gimnazjalno-licealnej prowadzone przez Annę Żubrowską - zajęcia i zapisy
9.01.2017 godz. 17:00 "Teraz ja" - spotkanie w ramach II edycji projektu "Być kobietą, być kobietą..."
10.01.2017 godz. 14:00 "Sztuka polska - przegląd", cz. 3 - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
10.01.2017 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
10.01.2017 godz. 17:00 "Art Cafe" - "W roli głównej Ja" - projekt dla pań
12.01.2017 godz. 16:00 "Mali agenci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
12.01.2017 godz. 17:00 "Kolęda Razem" - wspólne kolędowanie w wykonaniu chóru złożonego z młodzieży oświęcimskich szkół - uczniów Szkół Podstawowych nr 1, 4 i 9, Zespołu Szkół nr 1, Miejskich Gimnazjów nr 2 i 4, wokalistów ze Studia Wokalnego Voicesing oraz zasiadających na widowni mieszkańców miasta
13.01.2017 godz. 8:30, 11:30 "Lekcje w kinie" - program edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
13.01.2017 godz. 17:30 "Malarstwo" - otwarcie wystawy prac Lidii Kurnik
14.01.2017 godz. 10:00 "Wędrówki po historii cywilizacji - Starożytny Egipt" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład Agnieszki Brewki w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
14.01.2017 godz. 11:30 "Kręcą mnie zabawki, czyli o tym czym bawiły się dzieci w dawnych czasach" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład Agnieszki Brewki w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
15.01.2017 godz. 10:00-20:00 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
16.01.2017 godz. 12:45 "Góry, Śląsk, Kujawy... czyli regiony Polski" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach projektu "KinoPrzedszkole"
16.01.2017 godz. 17:00 "Moje SPA" - spotkanie w ramach II edycji projektu "Być kobietą, być kobietą..."
17.01.2017 godz. 12:00 "Popołudnie dla zdrowia" pn. Słodko-gorzkie życie z cukrzycą"- badanie poziomu cukru, ciśnienia, stanu skóry, degustacja prozdrowotnych herbat, wykład dr. Jadwigi Czernek-Bruzgielewicz pt. "Rozpoznanie, leczenie, powikłania i życie codzienne z cukrzycą" w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
17.01.2017 godz. 16:30 "Coś z niczego" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci w wieku szkolnym
19.01.2017 godz. 16:00 "Mali giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
20.01.2017 godz. 9:00-16:00 XII Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda" 2017
21.01.2017 godz. 17:00 Koncert Haliny Frąckowiak
23-24.01.2017 godz. 10:00-18:00 "Sukienka szyta na miarę" - spotkania w ramach II edycji projektu "Być kobietą, być kobietą..."
23.01.2017 godz. 13:00 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 15 w Oświęcimiu
24.01.2017 godz. 14:00 "Żydowski cykl życia" - wykład Przemysława Piekarskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
26.01.2017 godz. 10:00 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Zespołu Szkół nr 1 w Oświęcimiu
26.01.2017 godz. 16:00 "Mali giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
30.01.2017 godz. 10:00-11:30 "Bitwa o Hogwart" - zajęcia kreatywne w ramach Ferii zimowych z OCK
31.01.2017 godz. 10:00-11:30 "Bitwa o Hogwart" - zajęcia kreatywne w ramach Ferii zimowych z OCK
31.01.2017 godz. 14:00 "Europejskie trendy w edukacji" - wykład prof. Tadeusza Aleksandra w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
31.01.2017 godz. 16:00-20:00 Tematyczne spotkania klubowe Oświęcimskiego Klubu Fantastyki w ramach Ferii z fantastyką w OCK

LUTY

1.02.2017 godz. 10:00-11:30 "Czary mary, hokus pokus" - zajęcia kreatywne w ramach Ferii zimowych z OCK
1.02.2017 godz. 16:00-20:00 Tematyczne spotkania klubowe Oświęcimskiego Klubu Fantastyki w ramach Ferii z fantastyką w OCK
2.02.2017 godz. 16:00-20:00 Tematyczne spotkania klubowe Oświęcimskiego Klubu Fantastyki w ramach Ferii z fantastyką w OCK
3.02.2017 godz. 10:00-11:30 "Czarodziejska sowiarnia" - zajęcia plastyczne w ramach Ferii zimowych z OCK
3.02.2017 godz. 19:00 "Pół na Pół" - spektakl komediowy w wykonaniu Piotra Polka i Piotra Szwedesa
4-5.02.2017 godz. 10:00-20:00 "eRPeG-owy Maraton" - w ramach Ferii z fantastyką w OCK
6-7.02.2017 godz. 10:00-18:00 "Sukienka szyta na miarę" - spotkania w ramach II edycji projektu "Być kobietą, być kobietą..."
6.02.2017 godz. 10:00-12:00 "Lekcja latania na miotle" - zajęcia kreatywne w ramach Ferii zimowych z OCK
7.02.20917 godz. 10:00-11:30 "Księga czarów" - zajęcia plastyczne w ramach Ferii zimowych z OCK
7.02.2017 godz. 14:00 "Sztuka polska - przegląd", cz. 4 - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
7.02.2017 godz. 16:00-20:00 Tematyczne spotkania klubowe Oświęcimskiego Klubu Fantastyki w ramach Ferii z fantastyką w OCK
7.02.2017 godz. 16:00 "Magiczne moce" - pokaz iluzji w ramach Ferii zimowych z OCK
7.02.2017 godz. 17:00 "Magiczne moce, czyli zabawa w szkole wróżek" - bal karnawałowy w ramach Ferii zimowych z OCK
8.02.2017 godz. 10:00-11:30 Komnata tajemnic - zajęcia kreatywne w ramach Ferii zimowych z OCK
8.02.2017 godz. 16:00-20:00 Tematyczne spotkania klubowe Oświęcimskiego Klubu Fantastyki w ramach Ferii z fantastyką w OCK
9.02.2017 godz. 10:00-11:30 Czarodziejski kapelusz - zajęcia plastyczne w ramach Ferii zimowych z OCK
9.02.2017 godz. 16:00-20:00 Tematyczne spotkania klubowe Oświęcimskiego Klubu Fantastyki w ramach Ferii z fantastyką w OCK
10.02.2017 godz. 10:00-11:30 Bal czarodziejów - bal maskowy w ramach Ferii zimowych z OCK
11.02.2017 godz. 13:30-21:00 Karnawałowy Bal Seniorów
12.02.2017 godz. 11:00-19:00 Tematyczne spotkania klubowe Oświęcimskiego Klubu Fantastyki w ramach Ferii z fantastyką w OCK
12.02.2017 godz. 17:00 Recital fortepianowy Anny Lipiak w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Muzyka - źródło skojarzeń
13.02.2017 godz. 10:00 "Gdy będę duży" - piosenkarz i aktorka - turniej przedszkolaków
14.02.2017 godz. 14:00 "My z Pekinu. Dzieje osiedla Chemików" - wykład Marii Nitki w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
14.02.2017 godz. 16:00 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 7 w Oświęcimiu
14.02.2017 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
16.02.2017 godz. 16:00 "Mali giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
17.02.2017 godz. 15:15 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Niepublicznego Tęczowego Przedszkola w Oświęcimiu
18.02.2017 godz. 10:00 "Historia mody. Jestem projektantem" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład Agnieszki Zaborskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
18.02.2017 godz. 11:30 "Mały cukiernik" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład Agnieszki Zaborskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
18.02.2017 godz. 18:00 "Piosenki, z których się żyje" - koncert Alicji Majewskiej z towarzyszeniem Warsaw Opera Quartet oraz Włodzimierza Korcza przy fortepianie
21.02.2017 godz. 14:00 "Czechy znane i nieznane" - wykład dra Łukasza Tomczyka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
21.02.2017 godz. 16:30 "Coś z niczego" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci w wieku szkolnym
22.02.2017 godz. 16:00 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 17 w Oświęcimiu
22.02.2017 godz. 17:00 "Art Cafe" - "W życiu jak w tańcu" - projekt dla pań
23.02.2017 godz. 12:45 "Bajki naszych dziadków" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach projektu "KinoPrzedszkole"
23.02.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
24.02.2017 godz. 9:00 "Lalka" - spektakl dla młodzieży szkolnej
25.02.2017 godz. 18:00 "Mayday 2" - spektakl komediowy z Teatru Bagatela w Krakowie
26.02.2017 godz. 9:00-15:00 "Oświęcimskie Targi Seniora" zorganizowane przez Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu i Stowarzyszenie Pokolenia przy Dziennym Domu Pomocy w Oświęcimiu
27.02.2017 godz. 16:00 "Złote Gody" - jubileusz par małżeńskich
28.02.2017 godz. 8:30, 10:00, 11:30 "Calineczka" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji
28.02.2017 godz. 14:00 "Mediacje" - wykład dra Artura Łaciny Łanowskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
28.02.2017 godz. 18:00 "Malarstwo" - otwarcie wystawy prac Miry Sabatowicz

MARZEC

2.03.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
2.03.2017 godz. 16:00 "Złote Gody" - jubileusz par małżeńskich
6.03.2017 godz. 12:45 "Morze, nasze morze!" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach projektu "KinoPrzedszkole"
6.03.2017 godz. 16:00 "Złote Gody" - jubileusz par małżeńskich
7.03.2017 godz. 15:00 Z cyklu "Poezja łączy" - spotkanie V i Dzień Kobiet dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
7.03.2017 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
8.03.2017 godz. 9:00 "Przygody Tomka Sawyera" - spektakl dla młodzieży szkolnej
8.03.2017 godz. 18:00 "Być kobietą" - finał II edycji projektu "Być kobietą, być kobietą..."
9.03.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
9.03.2017 godz. 17:00 "Najlepszy sposób na liczenie lat, durnieć wolniej niż ten świat" - program w wykonaniu Kabaretu "Czarna Rękawiczka" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oświęcimskiego Centrum Kultury
11.03.2017 godz. 10:00 "Urodzeni mordercy - wynalazki i patenty mięsożernych roślin" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład dr. Wojciecha Sierki w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
11.03.2017 godz. 11:30 "Urodzeni mordercy - wynalazki i patenty mięsożernych roślin" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład dr. Wojciecha Sierki w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
11.03.2017 godz. 18:00 "Kiedy kota nie ma..." - spektakl komediowy z Teatru Capitol w Warszawie
12.03.2017 godz. 17:00 "Koncert Wiedeński" - przeboje Straussa, arie i duety z operetek wiedeńskich w wykonaniu solistów operowych - Katarzyny Staroń, Jędrzeja Tomczyka i Aleksandra Kruczka z towarzyszeniem Kameralnego Zespołu Straussowskiego w składzie: Emilia Zawisza, Dorota Dakszewicz, Andrzej Tulik
13.03.2017 godz. 10:00 "Gdy będę duży" - kosmonauta i nauczycielka - turniej przedszkolaków
14.03.2017 godz. 14:00 "Sztuka polska - przegląd", cz. 5 - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
14.03.2017 godz. 16:30 "Coś z niczego" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci w wieku szkolnym
15.03.2017 godz. 18:00 "Nietypowa baba jestem" - spotkanie autorskie z Anną Seniuk w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Literatura, słowo - platforma uniesień
16.03.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
16.03.2017 godz. 18:00 "Moda na Nowaki" - program Kabaretu Nowaki
17.03.2017 godz. 15:00 "Złote Gody" - jubileusz par małżeńskich
20.03.2017 godz. 8:30 "Lekcje w kinie" - program edukacyjny dla uczniów szkół gimnazjalnych
20.03.2017 godz. 19:00 Koncert zespołu "Strollad" - support "Blu'Ska"
21.03.2017 godz. 10:00 "Skąpiec" - spektakl dla młodzieży szkolnej
21.03.2017 godz. 14:00 "Astronomia nasza pasja” – wykład dra Adama Michalca w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
22.03.2017 godz. 8:30, 10:15 "Lokomotywa Pana Tuwima" - spektakle dla dzieci
22.03.2017 godz. 12:15 "Dziady II" - spektakl dla młodzieży szkolnej
23.03.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
24.03.2017 godz. 18:00 "Piosenki na dobry wieczór" - koncert w wykonaniu wokalistów ze Studia Wokalnego Voicesing w Oświęcimiu, cz. 1
25.03.2017 godz. 18:00 "Zjawisko fizyczne" - otwarcie wystawy prac Cypriana Hołowni
27.03.2017 godz. 10:00 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe
27.03.2017 godz. 17:00 "Wszechświat patchworku" - kurs szycia techniką patchworkową - w ramach projektu dla pań "Art Cafe"
28.03.2017 godz. 14:00 "Czy możliwe jest polsko-rosyjskie pojednanie" - wykład prof. Mariusza Wołosa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
30.03.2017 godz. 11:30 "Tango" - spektakl dla młodzieży szkolnej
30.03.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci

KWIECIEŃ

2.04.2017 godz. 9:30-17:00 Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny
3.04.2017 godz. 18:00 "W kraju Kannadygów" - spotkanie autorskie z Pawłem Kowalczykiem w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Świat - inne przestrzenie
4.04.2017 godz. 16:00 "Projektowanie ogrodów" – wykład Kaliny Dulko i "Ogrody bez chemii" - wykład Barbary Wójcik w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
4.04.2017 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
5.04.2017 godz. 9:30, 11:00 "Kolory miasta" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Teatru Kultureska
6.04.2017 godz. 8:30 "Lekcje w kinie" - program edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych
6.04.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
7.04.2017 godz. 10:30 "Ekologicznie, znaczy w zgodzie z naturą" - zajęcia edukacyjne w ramach projektu "KinoPrzedszkole"
7.04.2017 godz. 18:00 "Piosenki na dobry wieczór" - koncert w wykonaniu wokalistów ze Studia Wokalnego Voicesing, cz. 2
8.04.2017 godz. 10:00 "Jak kryminalistyk rozwiązuje zagadki kryminalne?" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład dr Joanny Stojer w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
8.04.2017 godz. 11:30 "Jak badać ślady kryminalistyczne?" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład dr Joanny Stojer w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
10.04.2017 godz. 10:00 "Gdy będę duży" - cukiernik i kosmetyczka - turniej przedszkolaków
10.04.2017 godz. 16:30 "Coś z niczego" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci w wieku szkolnym
11.04.2017 godz. 15:30 "Sztuka polska - przegląd" – wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
18.04.2017 godz. 16:00 "Amerykański sen o wielokulturowości – mit czy rzeczywistość społeczna?" - wykład dr Joanny Talewicz w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
20.04.2017 godz. 10:00 "Pinokio" - spektakl dla dzieci.
20.04.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
20.04.2017 godz. 17:00 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - koncert laureatów eliminacji powiatowych
21.04.2017 godz. 17:00 X Ogólnopolskie Biennale Fotografii "Kochać człowieka" - podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy
21-23.04.2017 IX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim
23.04.2017 godz. 18:00 "Klan wdów" - spektakl z Teatru Prezentacje w Warszawie w wykonaniu: Krystyny Tkacz, Magdaleny Zawadzkiej, Joanny Żółkowskiej, Marii Ciunelis, Joanny Domańskiej, Cynthii Kaszyńskiej, Wiktora Korzeniewskiego
24.04.2017 godz. 9:00 XXX Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2017" - eliminacje powiatowe dla form muzycznych
25.04.2017 godz. 16:00 "Zdrowy senior – fitoterapia w chorobach przewodu pokarmowego, pasożytach jelitowych, w alergiach oraz chorobach autoimmunologicznych" – wykład dr. Krzysztofa Błechy w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
25.04.2017 godz. 16:00 V Dziecięcy Konkurs Tańca Ludowego "O Puchar Małego Hajduka"
25.04.2017 godz. 17:00 "Czerwone korale" - historia biżuterii, tworzenie ozdób biżuteryjnych - w ramach projektu dla pań "Art Cafe"
25.04.2017 godz. 18:00 "Cztery oblicza malarstwa" - spotkanie przy wystawie malarstwa Antoniego Korycika, Tadeusza Noworyty, Józefa Pawlika i Zbigniewa Zioba
26.04.2017 godz. 10:00 IX Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych "Arlekiny"
27.04.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
27.04.2017 godz. 17:00 "Między tobą a mną zieje przepaść!" - koncert finałowy V Szkolnego Konkursu Piosenek Jacka Kaczmarskiego
28.04.2017 godz. 16:00 Gala Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego

MAJ

4.05.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
6.05.2017 godz. 17:00 "Pierwiastek z trzech" - program Kabaretu Paranienormalni
8.05.2017 godz. 10:00 "Gdy będę duży" - weterynarz i krawcowa - turniej przedszkolaków
9.05.2017 godz. 14:00 XVII Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży - otwarcie pokonkursowej wystawy zorganizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
9.05.2017 godz. 16:00 "Rak piersi w dalszym ciągu groźny" - wykład dr. Jerzego Frączka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
9.05.2017 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
10.05.2017 godz. 18:00 "Rzeźba" - otwarcie wystawy prac Ireneusza Wierzby
11.05.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
13.05.2017 godz. 10:00 "Ty też możesz uratować komuś życie i zostać bohaterem" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład dr nauk medycznych Anity Kociemby-Łaciak w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
13.05.2017 godz. 11:30 "Ty też możesz uratować komuś życie i zostać bohaterem" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład dr nauk medycznych Anity Kociemby-Łaciak w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
13.05.2017 godz. 18:00 koncert zespołów: "Hajduki", "Bratkowie", "Kotlina", "Przygoda", "Andrychów", "Vonička Havířov" w ramach III Spotkań Folklorystycznych "Sami Swoi"
15.05.2017 godz. 10:30 "Tradycje polskiej wsi" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach projektu "KinoPrzedszkole"
16.05.2017 godz. 15:30 "Sztuka polska - przegląd", cz. VII - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
16.05.2017 godz. 16:30 "Coś z niczego" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci w wieku szkolnym
18.05.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
19.05.2017 XXV Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił..."
19.05.2017 godz. 19:00 Recital Jacka Wójcickiego
21.05.2017 godz. 17:30 "Dziki" - premiera filmu dokumentalnego o Wiesławie Kaniowskim i koncert "Dziki Aqustic"
22.05.2017 godz. 15:30 "Dzień Matki" - impreza Niepublicznego Przedszkola "Bajka" w Oświęcimiu
23.05.2017 godz. 16:00 "Stanisław Vincenz i Europa kultur" - wykład prof. Krzysztofa Zajasa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
24.05.2017 godz. 16:00 "Dzień Matki" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 4 w Oświęcimiu
25.05.2017 godz. 13:00 "Dzień Matki" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 15 w Oświęcimiu
25.05.2017 godz. 16:00 "Wracaj Mateuszu..." - spektakl Teatru "Na Stronie" z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego w Oświęcimiu
25.05.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
26.05.2017 godz. 17:00 "Tobie Mamo" - koncert w wykonaniu: zespołów Oświęcimskiego Centrum Kultury, grup ze Studia Baletowego Classica oraz wokalistów ze Studia Wokalnego Voicesing
30.05.2017 godz. 16:00 "Wokół śmierci św. Stanisława" - wykład prof. Stanisława Sroki w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
30.05.2017 godz. 16:00, 18:30 Gala Akademii Tańca Millenium Brzeszcze
31.05.2017 godz. 9:00 "Sprzątanie świata" - podsumowanie akcji w Oświęcimiu
31.05.2017 godz. 17:00 Koncert zespołów "Mini Hajduki" i "Małe Hajduki"

CZERWIEC

1.06.2017 godz. 15:00-19:00 Dzień Dziecka w krainie Minionków z Oświęcimskim Centrum Kultury
2.06.2017 godz. 8:30, 10:15 "Piękna i Bestia" - spektakle dla dzieci
2.06.2017 godz. 12:00 "Nasz Mikołajek" - spektakl dla dzieci
2.06.2017 godz. 16:00 Jubileusz 70-lecia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego - oddział w Oświęcimiu
2.06.2017 godz. 18:00 "Malarstwo" - otwarcie wystawy malarstwa Stana Mauritsa
3.06.2017 godz. 17:00 "Szrajberka z Auschwitz" - oświęcimska premiera filmu dokumentalnego o Zofii Posmysz
6-7.06.2017 Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury
7.06.2017 godz. 18:00 "Wszystkie barwy tańca" - pokaz Studia Baletowego Classica
8.06.2017 godz. 9:30 "Bezpieczne wakacje" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach projektu "KinoPrzedszkole"
8.06.2017 godz. 16:00 "Dzień Matki" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 17 
10.06.2017 godz. 9:00 V Ogólnopolski Festiwal Tańca "Taki Taniec"
11.06.2017 godz. 9:00-15:00 Warsztaty w ramach V Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca "Taki Taniec" - Aneta Bułka/jazz, Mateusz Nowak/dancehall
12.06.2017 godz. 10:00 "Gdy będę duży" - modelka i piłkarz - spotkanie finałowe turnieju przedszkolaków
13.06.2017 godz. 16:30, 18:30 Gala Szkoły Tańca Prestiż Oświęcim
14.06.2017 godz. 16:30, 18:30 Gala Szkoły Tańca Prestiż Oświęcim
16.06.2017 godz. 10:30, 16:30, 18:30 Gala Studia Tańca Astra Oświęcim
17.06.2017 godz. 11:00 "Niech zabrzmi muzyka" - wykład Pawła Jaskólskiego w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego - zakończenie roku akademickiego, wręczenie dyplomów
18.06.2017 godz. 13:30 "Gdy mży mżawka" - spektakl w wykonaniu grupy "Budzik teatralny" z Oświęcimskiego Centrum Kultury
18.06.2017 godz. 15:30, 18:00 Gala Akademii Tańca Grawitacja Oświęcim
19.06.2017 godz. 17:00, 19:15 Gala Akademii Tańca Grawitacja Oświęcim
20.06.2017 godz. 14:00 Zakończenie roku szkolnego Zespołu Szkół nr 1 w Oświęcimiu
20.06.2017 godz. 17:00 Otwarcie wystawy prac dzieci z sekcji plastycznej OCK kierowanej przez Władysławę Kapcińską
21.06.2017 godz. 19:00 "Blizny pamięci - rzecz o Janie Karskim" - spektakl w wykonaniu Jerzego Zelnika i Sebastiana Rysia w ramach VIII Life Festival Oświęcim 2017
22.06.2017 godz. 19:00 "Edukacja Rity" - spektakl w wykonaniu Piotra Fronczewskiego i Katarzyny Ucherskiej w ramach VIII Life Festival Oświęcim 2017
26.06.2017 godz. 19:00 Koncert w ramach 22. Letnich Koncertów Organowych - Witold Zalewski/organy, Krakowski Kwartet Puzonowy "for 4" w składzie: Paweł Cieślak, Grzegorz Pytlik, Sebastian Wieczorek, Bogdan Piznal  (kościół św. Maksymiliana)
30.06.2017 godz. 17:30 "Fotografia ojczysta - wiek XXI" - otwarcie wystawy fotografii grupy Pictorial Team

LIPIEC

1.07.2017 godz. 14:00-20:00 "Spotkanie z amerykańskimi superbohaterami" - wakacje z fantastyką w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
1.07.2017 godz. 18:00 "Natura w akwareli" - finisaż wystawy prac Beaty Madaj-Lorek
1.07.2017 godz. 21:00 XIII Oświęcimski Kinowy Ogródek Plenerowy - nocne kino plenerowe - "Moje córki krowy" i "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" (parking obok OCK)
3.07.2017 godz. 10:00-11:30 "Wielka scena dżungli" - zajęcia teatralne w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
3.07.2017 godz. 19:00 Koncert w ramach 22. Letnich Koncertów Organowych - Marek Pawełek/organy, Krzysztof Włodarczyk/saksofon (kościół św. Maksymiliana)
4.07.2017 godz. 10:00-11:30 "Wielka scena dżungli" - zajęcia teatralne w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
5.07.2017 godz. 10:00-11:30 "Wielka scena dżungli" - zajęcia teatralne w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
6.07.2017 godz. 16:30 "Wodne rozmaitości" - program animacyjny dla dzieci w wykonaniu Teatru Aplauz w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017" (parking obok OCK)
7.07.2017 godz. 10:00-11:30 "Wielka scena dżungli" - zajęcia teatralne w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
8.07.2017 godz. 10:00-14:00 "Salon wakacyjny" - warsztaty plastyczne - rysunek i techniki mieszane - w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
9.07.2017 godz. 14:00 "Magic: the Gathering" - turniej w karcianą grę kolekcjonerską wakacje z fantastyką w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
10.07.2017 godz. 10:00-11:30 "Wielka scena dżungli" - zajęcia teatralne w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
10.07.2017 godz. 19:00 22. Letnie Koncerty Organowe - Adam Zając/organy, Natalia Czuhaj/sopran, Maria Boroń/skrzypce, Katarzyna Mrozek/obój, Chór Musica Ex Anima pod dyrekcją Krzysztofa Michałka, Orkiestra Symfoniczna Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach (kościół św. Maksymiliana)
11.07.2017 godz. 10:00-11:30 "Wielka scena dżungli" - zajęcia teatralne w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
12.07.2017 godz. 10:00-11:30 "Wielka scena dżungli" - zajęcia teatralne w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
13.07.2017 godz. 10:00-11:30 "Wielka scena dżungli" - zajęcia teatralne w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
14.07.2017 godz. 11:00 "Madagaskar" - spektakl przygotowany podczas zajęć teatralnych pn. "Wielka scena dżungli" w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
15.07.2017 godz. 10:00-14:00 "Salon wakacyjny" - warsztaty plastyczne - malarstwo - w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
17.07.2017 godz. 19:00 22. Letnie Koncerty Organowe - Andrzej Chorosiński/organy, Wacław Turek/akordeon (kościół św. Maksymiliana)
18.07.2017 godz. 9:00-13:30 "Robimy film!" - warsztaty filmowe zakończone realizacją filmu - w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
19.07.2017 godz. 9:00-13:30 "Robimy film!" - warsztaty filmowe zakończone realizacją filmu - w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
19.07.2017 godz. 16:00 "BlazBlue" - turniej w grę konsolową, spotkanie poświęcone japońskiej popkulturze - w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
20.07.2017 godz. 9:00-13:30 "Robimy film!" - warsztaty filmowe zakończone realizacją filmu - w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
21.07.2017 godz. 9:00-13:30 "Robimy film!" - warsztaty filmowe zakończone realizacją filmu - w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
22.07.2017 godz. 12:00 "Czerwony Kapturek" - premiera filmu zrealizowanego podczas wakacyjnych warsztatów filmowych "Robimy film!" w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
24.07.2017 godz. 10:00-11:30 "Wężowa kraina" - zajęcia plastyczne w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
25.07.2017 godz. 10:00-11:30 "Spacer przez dżunglę" - zajęcia plastyczne w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
25.07.2017 godz. 19:00 22. Letnie Koncerty Organowe - Jennifer Pascual (Nowy Jork/USA)/organy, Anna Śliwa/fidel, pochette, lira da braccio, skrzypce barokowe (kościół św. Maksymiliana)
28.07.2017 godz. 18:00 "Artyści Bałysówki" - otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby Marii Koman, Jana Bednarza, Tadeusza Maja
29.07.2017 godz. 18:00 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej - koncert zespołów: ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca, PLAMYCZE z Sofii - Bułgaria, WILAMOWICE z Wilamowic, SONJA MARINKOVIĆ z Nowego Sadu - Serbia, NILÜFER z Bursy - Turcja
30.07.2017 godz. 18:00 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej - koncert zespołów: KOTARZANIE z Brennej, ECHO JAWORZA z Ptaszkowej, MAZURY z Londynu, JODEŁKI z Radziechów, ZORNICA z Zakopanego, ROMANASUL z Kluż-Napoka - Rumunia
31.07.2017 godz. 18.00 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej - koncert zespołów: PRZYSZOWIANIE z Przyszowej, DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika, SIEMIANOWICE z Siemianowic, OSIJEK 1862 z Osijeka - Chorwacja

SIERPIEŃ

1.08.2017 godz. 18.00 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej - koncert zespołów: GUARIONEX z Barcelonety - Portoryko, REGLE z Poronina, LIMANOWIANIE z Limanowej, KYCZERA z Legnicy
2.08.2017 godz. 18.00 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej - koncert zespołów: MŁODE PODHALE z Nowego Targu, ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy, MAATASA z Tartu - Estonia, SZAMOTUŁY z Szamotuł, ROZMARYN z Uherskiego Brodu - Czechy
3.08.2017 godz. 18:00 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej - koncert zespołów: KOTLINA z Osieka, DOLANIE z Gilowic, KURPIANKA-CEPELIA z Kadzidła, SZCZECINIANIE ze Szczecina
4.08.2017 godz. 18.00 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej - koncert zespołów: RIINAT JA RIKUT z Holloli - Finlandia, PRZODKOWIANIE z Przodkowa, SHUAKHEVI z Shuakhevi - Gruzja/Adżaria, HAJDUKI z Oświęcimia, MERAKLIDES z Agrinio - Grecja
5.08.2017 godz. 18:00 "Folkowe klimaty" - koncert towarzyszący 54. Tygodniowi Kultury Beskidzkiej - "Wałasi", "Megitza Trio", "Carrantuohill & Salake"
6.08.2017 godz. 18.00 54. Tydzień Kultury Beskidzkiej - koncert zespołów: HONT z Krupiny - Słowacja, ZAMOJSZCZYZNA z Zamościa, PALÓC z Szécsény - Węgry, GROJCOWIANIE z Wieprza, CALABRUIX z Llucmajor - Hiszpania/Majorka
9.08.2017 godz. 10:00-11:30 "Muzyka" - warsztaty muzyczne w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
10.08.2017 godz. 10:00-11:30 "Tajemnice dżungli" - gry i zabawy dla dzieci w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
14.08.2017 godz. 18:00 "Fragmenty" - finisaż wystawy rysunku Karoliny Łukawskiej
13-16.08.2017 Święto Patrona Miasta Oświęcim św. Jana Bosko - X Małopolski Festiwal Jackowe Granie
17.08.2017 godz. 10:00-11:30 "Wyścigi w dżungli" - zajęcia sportowe dla dzieci 6-12 lat w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
20.08.2017 godz. 16:00-20:00 "Urodziny Cthulhu" - spotkanie poświęcone postaci H.P. Lovecrafta w ramach "Wakacji z fantastyką" - "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
22.08.2017 godz. 10:00 Spotkanie ze strażakami - dla dzieci 8-12 lat w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
23.08.2017 godz. 10:00-11:30 "Skarby dżungli" - zajęcia plastyczne dla dzieci 6-12 lat w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
24.08.2017 godz. 10:00-11:30 "Skarby dżungli" - zajęcia plastyczne dla dzieci 6-12 lat w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
25.08.2017 godz. 10:00-11:30 "Skarby dżungli" - zajęcia plastyczne dla dzieci 6-12 lat w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017"
28.08.2017 godz. 15:00-19:00 "Bajeczna Fiesta" - wakacyjna impreza plenerowa z udziałem Teatru Kultureska w ramach "Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury 2017
31.08.2017 godz. 17:00 Uroczysta sesja Rady Miasta Oświęcim z okazji Święta Miasta Oświęcim 2017, koncert Floripari - Zespołu Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu

WRZESIEŃ

1.09.2017 godz. 18:00 "II Oświęcimski Salon Sztuki" - otwarcie wystawy prac artystów ziemi oświęcimskiej z okazji Święta Miasta Oświęcim 2017
2-3.09.2017 Święto Miasta Oświęcim - Bayer Full, Golden Life, Shakin Dudi, Mateusz Ziółko z zespołem (gościnnie Liber i Ina), Ewa Farna z zespołem, Orkiestra dęta z Wilamowic, animacje dla dzieci w wykonaniu Gwardii Gryfa, Fruktakowo-Zagadkowo - program dla dzieci w wykonaniu zespołu Fruktaki, Cztery żywioły - spektakl w wykonaniu Gwardii Gryfa, Lumines, Dawid Kwiatkowski z zespołem, Andrzej Piaseczny z zespołem, pokaz sztucznych ogni
9.09.2017 godz. 15:00 Charytatywny koncert zespołu "All4Him" na rzecz Fundacji "Pomnik Hospicjum Miastu Oświęcim" w ramach jubileuszu 30-lecia Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Oświęcimiu
16.09.2017 godz. 16:00 XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pisanie dobre na chandrę" - podsumowanie konkursu, wręczenie nagród
16.09.2017 godz. 17:30 Koncert zespołu "Wolna Grupa Bukowina" w ramach projektu Kultura 50/50
18.09.2017 godz. 9:00, 11:00 "Bajkowe Melodie - Na morza dnie" - edukacyjne spektakle muzyczno-ekologiczne w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i solistów - Agnieszki Koziarowskiej i Martina Fitcha|
19.09.2017 godz. 16:30 "Bezpiecznie - chce się żyć" - impreza propagująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym połączona z występem Kabaretu Pod Wyrwigroszem
20.09.2017 godz. 9:00, 11:30 "Wywrócona bajka o Kapturku" - spektakle w wykonaniu Teatru Kultureska
21.09.2017 godz. 14:00 XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój" - podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy
23.09.2017 godz. 12:00-18:00 IV Międzynarodowy Piknik Organizacji Pozarządowych - prezentacja organizacji, klubów i stowarzyszeń działających na terenie ziemi oświęcimskiej - w ramach Jesieni Oświęcimskiej 2017
24.09.2017 godz. 13:00-17:00 Kuchnie świata-smaki jesieni - pokazy kulinarne, degustacje, sprzedaż potraw, przysmaki z Breisach - w ramach Jesieni Oświęcimskiej 2017
24.09.2017 godz. 13:00-18:30 Niedziela z Muzyką Rozrywkową - koncert Miejskiej Orkiestry z Breisach, Grającej Szafy, Grohman Orchestry pt. "Klasyka polskiej rozrywki" i Anny Jurksztowicz pt. "Perły bez kolczyka. Najpiękniejsze piosenki" - w ramach Jesieni Oświęcimskiej 2017
28.09.2017 godz. 9:00 "Chłopiec z aureolą" - spektakl dla dzieci
29.09.2017 godz. 18.00 Koncert zespołów "The Camel Trio" i "Deep Shadow" w ramach projektu "Scena młodych"
30.09.2017 godz. 18:00 "LIVE?" - jubileuszowy koncert Andrzeja Poniedzielskiego

PAŹDZIERNIK

1.10.2017 godz. 17:00 "Cesarz" - spektakl w wykonaniu grupy teatralnej "Ryby" z Oświęcimia w ramach V Tygla Teatralnego
3.10.2017 godz. 8:30, 10:00 "Kot w butach" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji
3.10.2017 godz. 11:30 "Hobbit" - spektakl dla młodzieży w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji
3.10.2017 godz. 16:00 "Kultura pokoju" - wykład prof. Zofii Szaroty inaugurujący rok akademicki 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku
5.10.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
6.10.2017 godz. 18:00 "Czterech jeźdźców Apopaklipsy" - program Kabaretu Łowcy. B
7.10.2017 godz. 9:00-19:30 IV Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów 2017
9.10.2017 godz. 17:00 "Moje rzeźby ożyły" - spektakl w wykonaniu Teatru Tradycja z Alwerni w ramach V Tygla Teatralnego
10.10.2017 godz. 11:00 "W rytmie zdrowia" - spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego pn. "Iluzja" przygotowane przez Stowarzyszenie "Bratnich Serc" w Oświęcimiu
10.10.2017 godz. 15:30 "Wielkie kolekcje i muzea" – wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
10.10.2017 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
10.10.2017 godz. 18:00 "Sakralne misterium" - finisaż wystawy malarstwa Grupy na Zamku
11.10.2017 godz. 17:00 "Róbmy swoje, czyli Wojciech Młynarski obowiązkowo" - program w wykonaniu Kabaretu "Czarna Rękawiczka" Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Oświęcimskiego Centrum Kultury w ramach V Tygla Teatralnego
12.10.2017 godz. 12:00 Powiatowy Dzień Edukacji
12.10.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
13.10.2017 godz. 17:00 Miejski Dzień Edukacji
14.10.2017 godz. 11:00 "Energia z łyżeczki wody” - wykład dr. hab. Sławomira Wronki inaugurujący rok akademicki 2017/2018 Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
16.10.2017 godz. 10:00 "Ania z Zielonego Wzgórza" - spektakl dla dzieci
17.10.2017 godz. 16:00 "Polska i Ukraina - sąsiedztwo dobre, czy trudne?" – wykład Marcina Hałasia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
17.10.2017 godz. 16:30 "Coś z niczego" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci w wieku szkolnym
18.10.2017 godz. 17:00 "Tango" - spektakl w wykonaniu "Celofanu, czyli grupy teatralnej użytku jednorazowego" z Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu w ramach V Tygla Teatralnego
19.10.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
19.10.2017 godz. 19:00 "Trzy dekady" - koncert zespołu "Farben Lehre" w ramach projektu "Scena alternatywna"
20.10.2017 godz. 17:00 "Wracaj Mateuszu..." - spektakl w wykonaniu Teatru "Na Stronie" z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu w ramach V Tygla Teatralnego
20.10.2017 godz. 18:00 "Między architekturą a pejzażem" - otwarcie wystawy akwareli Janusza Maciążka
21.10.2017 godz. 13:30-21:00 X Wielki Bal Seniorów, koncert Haliny Frąckowiak
22.10.2017 godz. 18:00 "ZOO" - koncert Katarzyny Groniec
23.10.2017 godz. 11:00, 12:15 Spektakle profilaktyczne dla młodzieży
24.10.2017 godz. 8:30, 10:15 "Ach ta Pippi" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji
24.10.2017 godz. 12:00 "Pan Kleks" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji
24.10.2017 godz. 16:00 "Wędrówki słodkiego świstaka – Bieszczady, czy kraina jeszcze dziewicza?” – wykład Leszka Bartołda w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
24.10.2017 godz. 18:00 "The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę" - spotkanie z podróżnikiem Sebastianem R. Bielakiem z cyklu "Spotkania przy globusie"
25.10.2017 godz. 17:00 "Wyspa" - spektakl w wykonaniu grupy teatralnej "Minus Jeden" z Powiatowego Zespołu nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach w ramach V Tygla Teatralnego
26.10.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
26.10.2017 godz. 17:00 "Fuga na temat" - spektakl w wykonaniu uczniów klasy teatralnej ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 8 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Oświęcimiu zrzeszonych w UKS "Jocker" (dawny Zespół Szkół nr 1) w ramach V Tygla Teatralnego
27.10.2017 godz. 11:30 "Sienkiewicz razy cztery" - spektakl w wykonaniu zespołów teatralnych LO Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu i Zespołu Szkół w Libiążu w ramach V Tygla Teatralnego
27.10.2017 godz. 20:30 "Pod prądem" - program Kabaretu Skeczów Męczących
29.10.2017 godz. 14:00 "Gdy mży mżawka" - spektakl w wykonaniu grupy dziecięcej "Budzik Teatralny" z Oświęcimskiego Centrum Kultury w ramach V Tygla Teatralnego

LISTOPAD

5.11.2017 godz. 18:00 "Madama Butterfly" - opera Giacomo Pucciniego z Opery Śląskiej w Bytomiu
7.11.2017 godz. 14:00 "Jelita - klucz do zdrowia" - wykład dr Danieli Kurczabińskiej-Luboń w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
7.11.2017 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
8.11.2017 godz. 8:40, 10:10 "Czarodziejski ołówek" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Wrocławskiego Teatru In-Art
8.11.2017 godz. 11:40 "W pustyni i w sieci" - spektakl dla młodzieży w wykonaniu Wrocławskiego Teatru In-Art
9.11.2017 godz. 12:00 "Niepodległa" - uroczystość powiatowa
9.11.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
10.11.2017 godz. 12:00 "Wspólne śpiewanie" - w wykonaniu chóru złożonego z uczniów oświęcimskich Szkół Podstawowych nr 1, 2, 4, 7, 8, 9, 11 - w 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę
10.11.2017 godz. 18:00 "Perły muzyki polskiej" - koncert w wykonaniu Wojciecha Waleczka i Acoustic Quartet w składzie - Mateusz Moś, Marcin Sidor, Ewa Sidor, Mateusz Mańka - w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Muzyka - źródło skojarzeń
12.11.2017 godz. 17:00 "Gdy powiesz: Tak" - program w wykonaniu Kabaretu Hrabi z towarzyszeniem zespołu Bon Ton
14.11.2017 godz. 16:00 ">>Pokot<< Agnieszki Holland i >>Prowadź swój pług przez kości umarłych<< Olgi Tokarczuk - ekranizacja i powieść" - wykład prof. Jarosława Fazana w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
15.11.2017 godz. 9:00, 12:00 "Dziady" - spektakle dla młodzieży w wykonaniu Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku
16.11.2017 godz. 10:00 "Przygody Tomka Sawyera" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Polskiego z Czeskiego Cieszyna
16.11.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
17.11.2017 godz. 18:00 Koncert Piotra Bukartyka z zespołem
18.11.2017 godz. 10:00 "Świat okiem kamery, czyli jak powstaje film" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład Łukasza Głąba w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
18.11.2017 godz. 11:30 "Świat okiem kamery, czyli jak powstaje film" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład Łukasza Głąba w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
18-19.11.2017 godz. 9:00-17:00 Wystawa papug, kanarków i ptaków egzotycznych
21.11.2017 godz. 14:00 "Wielkie kolekcje i muzea" - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
21.11.2017 godz. 16:30 "Coś z niczego" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci w wieku szkolnym
24.11.2017 godz. 12:00 "Plener z klasą" - spotkanie przy poplenerowej wystawie malarstwa uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej
24.11.2017 godz. 18:00 "Oman. Biało-niebieska kraina pełna zapachów i achów" - spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym z cyklu "Spotkania przy globusie"
26.11.2017 godz. 18:00 "Selfie.com.pl" - spektakl komediowy w wykonaniu Julii Kamińskiej, Doroty Pomykały, Mirosława Baki i Filipa Bobka
28.11.2017 godz. 9:00 "Skąpiec" - spektakl dla młodzieży w wykonaniu Teatru Polskiego z Czeskiego Cieszyna
28.11.2017 godz. 14:00 "Dacia, Dacja, czy Drakula" - wykład Andrzeja Pasławskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
29.11.2017 godz. 8:30, 10:15 "Karolcia" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji
29.11.2017 godz. 12:00 "Dzieci z dworca ZOO" - spektakl dla młodzieży w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji
30.11.2017 godz. 8:30, 10:10 "Nowe szaty króla" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte
30.11.2017 godz. 11:50 "O lwie, czarownicy i starej szafie" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte
30.11.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
30.11.2017 godz. 17:00 "Już nie zapomnisz mnie" - recital Tomasza Stockingera z towarzyszeniem - przy fortepianie - Stefana Gąsieńca
30.11.2017 godz. 18:30 "Impresje malarskie Grupy na Zamku - Razem Spontanicznie Tworzymy Kulturę" - finisaż wystawy malarstwa

GRUDZIEŃ

1.12.2017 godz. 18:00 "Pomoc domowa" - spektakl komediowy w wykonaniu aktorów Teatru Bagatela w Krakowie
2.12.2017 godz. 16:00 "Wigilijna noc Piotrusia" - spektakl w wykonaniu Teatru Cracovia oraz... spotkaniem z Mikołajem
2.12.2017 godz. 16:00 "Star Realms" - turniej w grę karcianą
3.12.2017 godz. 19:00 "Jeszcze Polska Muzyka" - koncert finałowy VIII edycji cyklu w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej w Krakowie, z udziałem Urški Arlič Gololičič - sopran, w ramach projektu Kultura 50/50
4.12.2017 godz. 10:00, 11:30 "Fuga na temat" - spektakle w wykonaniu uczniów klas teatralnych ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 8 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Oświęcimiu (dawny Zespół Szkół nr 1) zrzeszonych w UKS "Jocker"
5.12.2017 godz. 14:00 "Wielkie kolekcje i muzea" - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
5.12.2017 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
6.12.2017 godz. 17:00 Spotkanie z Mikołajem dla dzieci młodszych
7.12.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
9.12.2017 godz. 10:00 "Tajemnica szklanej szklanki" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład dr inż. Alicji Kot-Niewiadomskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
9.12.2017 godz. 11:30 "Skąd się bierze piasek w piaskownicy" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład dr inż. Alicji Kot-Niewiadomskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
9.12.2017 godz. 15:00 "Off-Beat" - finisaż wystawy prac studentów Wydziału Rzeźby oraz Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz studentów Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
9.12.2017 godz. 18:00 "Kłamstwo" - spektakl komediowy w wykonaniu: Joanny Liszowskiej, Adriany Kalskiej, Piotra Szwedesa, Sambora Czarnoty
10.12.2017 godz. 9:30-17:00 Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy
11.12.2017 godz. 18:00 "Punkt widzenia" - recital Ireny Santor
12.12.2017 godz. 14:00 "Kurator sądowy a system probacji" - wykład dr. Andrzeja Świerczka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
14.12.2017 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
14.12.2017 godz. 18:00 "Jasełkowisko" - przedstawienie w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu
15.12.2017 godz. 9:00, 12:00 "Balladyna" - spektakle dla młodzieży w wykonaniu Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku
15.12.2017 godz. 19:00 "W oku cyklonu" - otwarcie wystawy prac Studenckiego Koła Litografii Kurant Instytutu Sztuki w Cieszynie
16.12.2017 godz. 17:00 "Ostatnie takie trio" - program Kabaretu Ani Mru-Mru
19.12.2017 godz. 9:30 "Zimowe nutki" - Artystyczne Spotkania Przedszkolaków - spotkanie pierwsze
19.12.2017 godz. 16:30 "Coś z niczego" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci w wieku szkolnym
31.12.2017 Sylwestrowy pokaz sztucznych ogni



Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 11 online 15 listopada 2022 roku został wydany listopadowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 13 grudnia 2022 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

listopad 2022
  P W Ś C P S N
44 1 2 3 4 5 6
45 7 8 9 10 11 12 13
46 14 15 16 17 18 19 20
47 21 22 23 24 25 26 27
48 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)