Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Moje hiszpańskie serce - recital Katarzyny Musiał

od: do:

2 czerwca 2019 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, recital fortepianowy Katarzyny Musiał pt. "Moje hiszpańskie serce".

Koncert rozpoczął tournée Katarzyny Musiał promujący jej najnowszą płytę pt. "My Spanish Heart" wydanej przez wytwórnię DUX.

Katarzyna Musiał - polska pianistka - rezydująca w Kanadzie to - zdaniem Chicago Classical Review - "wielki talent obdarzony zdumiewającą techniką i interpretacyjną błyskotliwością" - koncertuje jako solistka, kameralistka, a także z orkiestrami w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Afryce. New York Concert Review określił jej grę jako "czystą rozkosz... cudownie przedstawioną... przejrzyście precyzyjną... interpretację, która sięgała emocjonalnej głębi przy harmonijnej kolorystyce". Według Beijing Press Katarzyna Musiał to "pianistka, która oczarowuje swoich słuchaczy olśniewającą grą". A Fanfare Magazine podkreśla, że "Jeżeli artysta jest w stanie ukazać charyzmę poprzez swoją grę, to Musiał jest dowodem na to, że jest to możliwe".

Katarzyna Musiał zdobyła pierwszą nagrodę na Bradshaw & Buono International Piano Competition (Nowy Jork), ponadto jest laureatką III Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego (Kraków), Kay Meek Competition (Vancouver), Nagrody im. Albana Berga przyznanej za najlepsze wykonanie jego utworów (Wiedeń) oraz Nagrody im. Philipa Cohena dla wyróżniającego się instrumentalisty (Montreal).

Ostatnie ważniejsze wydarzenia w karierze pianistki to występy w Carnegie Hall, Międzynarodowym Festiwalu Beethovenowskim w Chicago, Festiwalu Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach, Festiwalu l’Octobre Musical w Tunisie, Festiwalu Musicale delle Nazioni w Rzymie, Festiwalu Music in the Mountains w Kalifornii, Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego oraz trasa koncertowa po siedmiu największych chińskich miastach. Jako solistka koncertowała także z New York Camerata, Chicago Prometheus Chamber Orchestra, Toronto Sinfonietta, Orchestre Symphonique de L’Isle, McGill Chamber Orchestra, l’Ensemble Arkea oraz z Bielską Orkiestrą Festiwalową na Inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Jana Sebastiana Bacha.

Jej poprzedni album "Come Dance with Me" otrzymał bardzo pochlebne recenzje i można go było usłyszeć w ponad stu stacjach radiowych, w tym w BBC (Wielka Brytania), CBC (Kanada), WQXR, WFMT (Stany Zjednoczone). Płyta została wybrana "CD of the Week" WGBH w Bostonie i "Download of the Week" KDFC w San Francisco.

Katarzyna Musiał należąca do elitarnego grona Artystów Steinway’a zachwyca publiczność repertuarem, który obejmuje wiele różnych stylów od baroku do współczesności. Występowała w wielu prestiżowych salach koncertowych, między innymi w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Shanghai Oriental Art Center, Tianjin Grand Theatre, Chan Center w Vancouver, Elizabeth Bader Theater w Toronto, Place des Arts w Montrealu, Hatch Recital Hall w Rochester oraz w Weill Recital Hall w Nowym Jorku.

Pianistka jest założycielką i dyrektorem artystycznym Festivalu Stella Musica, promującego kobiety w muzyce. W 2019 roku Festiwal będzie obchodził swoje 5-lecie.

Katarzyna Musiał ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie profesora Stefana Wojtasa. Uzyskała Artist Diploma w Academy of Music w Vancouver pod kierunkiem profesora Lee Kum-Singa oraz Diploma in Advanced Music Performance Studies na Uniwersytecie Concordia w Montrealu w klasie profesor Anny Szpilberg i Philipa Cohena, który był jej artystycznym doradcą przez wiele lat.

Artystka jest stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Mrs. Cheng Koon (S.K.) Lee Scholarship, Conseil des art et lettres du Québec - Vivacité Montréal, the Banff Centre, Vancouver Chopin Society oraz Polskiej Fundacji Społeczno-Kulturalnej w Québec’u.

"...kiedy gram, staram się wydobyć duszę muzyki, która mnie inspiruje, i przekazać moim słuchaczom jej naturalne piękno i głębokie uczucia..."
Katarzyna Musiał


Wieści z Ratusza | 29.09 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
listopad 2022
  P W Ś C P S N
44 1 2 3 4 5 6
45 7 8 9 10 11 12 13
46 14 15 16 17 18 19 20
47 21 22 23 24 25 26 27
48 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)