MENU...

III Przegląd Przedszkolnych Zespołów Ludowych „Mały Hajduk”

24 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się III Przegląd Przedszkolnych Zespołów Ludowych Mały Hajduk, adresowany do zespołów działających w przedszkolach na terenie Miasta Oświęcim oraz Gminy Oświęcim i prezentujących program kultury ludowej z wybranego przez siebie regionu Polski.

Organizatorami przeglądu są: Oświęcimskie Centrum Kultury, Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim Hajduki działający w Oświęcimskim Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim Hajduki.

Na zgłoszenia czekamy do 12 kwietnia 2024r.

III Przegląd Przedszkolnych Zespołów Ludowych „Mały Hajduk” 2024

Logo amor

18 maja 2024 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury będą odbywały się, pod patronatem Prezydenta Miasta OświęcimXXX Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję „Amor sprawił…”.
„Amor sprawił…” jest konkursem adresowanym do młodzieży i dorosłych pragnących w maju mówić i śpiewać o miłości.

Spotkania obejmują dwie kategorie:
– recytacja (wyłącznie wykonawcy indywidualni),
– poezja śpiewana (wykonawcy indywidualni oraz zespoły do 6 osób).

Na zgłoszenia czekamy do 8 maja 2024r.
Więcej informacji można uzyskać pod nr tel: 33 842 25 75 lub mail: amorsprawil@ock.org.pl

25 maja 2024 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury będzie się odbywał, pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, X Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taki Taniec”.

Festiwal „Taki Taniec” – popularyzujący taniec jako atrakcyjną formę aktywnego stylu życia – adresowany jest do uczestników w wieku 6-25 lat – dla formacji i zespołów – dla różnych kategorii tanecznych: taniec towarzyski, hip-hop, disco dance i cheerleaders, show dance, teatr tańca, jazz i taniec współczesny. Podczas festiwalu ocenie podlegać będą: technika tańca, choreografia, wyraz artystyczny, dobór muzyki i strojów.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą do 8 maja 2024 roku.

Liczba formacji/zespołów biorących udział w festiwalu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

19 października 2024 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury będą odbywały się , pod patronatem Prezydenta Miasta OświęcimIX Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury i Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Organizacji spotkań przyświeca kilka celów, w tym: popularyzacja twórczości artystycznej jako atrakcyjnej formy aktywnego stylu życia, prezentacja dokonań twórczych, wymiana doświadczeń artystycznych, integracja twórczych grup seniorów oraz promocja miasta Oświęcim.

Uczestnicy zaprezentują się w kategoriach:
– kabaret,
– małe formy teatralne,
– zespoły wokalne,
– chóry,
– taniec.

Na zgłoszenia czekamy do 20 września 2024r.

O zakwalifikowaniu zespołu decyduje kolejność zgłoszenia. Liczba zespołów biorących udział w przeglądzie jest ograniczona.

Brązowy liść
na plakacie kolędnicy z gwiazdą, nazwa konkursu

11 stycznia 2024 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbywał się, pod patronatem Prezydenta Miasta OświęcimXVII Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”.

Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” rozegrany został w kategorii solistów oraz zespołów w czterech grupach wiekowych: 7-9 lat10-13 lat14-16 lat17-19 lat.

Jury:
Bernadeta Stawowczyk-Zemanek – nauczyciel kształcenia słuchu, muzyk, dyrygent
Joanna Kasperek-Szymonik – wokalistka, pedagog wokalny
Jacek Furtak – muzyk

po wysłuchaniu prezentacji artystycznych przyznało nagrody i wyróżnienia:

grupa wiekowa 7-9 lat

  • soliści

I nagroda
Zuzanna Pieczonka

Rajsko

II nagroda
Kacper Łazik

Szkoła Podstawowa, Rajsko

III nagroda
Pola Kościółek

Zespół Szkolno-Przedszkolny, Opatowiec

wyróżnienie
Gabriela Bernaś

Szkoła Podstawowa, Rajsko

wyróżnienie
Hanna Kalińska

Chrzanów

wyróżnienie
Hanna Rączka

Gminny Ośrodek Kultury, Pawłowice

wyróżnienie
Ewelina Strządała

Bielsko-Biała

  • zespoły

I nagroda
Koło Artystyczno-Muzyczne Na Luzie

Szkoła Podstawowa, Poręba Wielka

II nagroda
Kolędnicy z Grojca

Szkoła Podstawowa, Grojec

wyróżnienie
Zespół Miniatura

Szkoła Podstawowa nr 21, Tychy

grupa wiekowa 10-13 lat

  • soliści

I nagroda
Laura Rumpel

Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Knurów

I nagroda
Damian Kornecki

Dwór Czeczów, Kraków

III nagroda
Oliwia Kramek

Szkoła Podstawowa nr 2, Chełm Śląski

III nagroda
Lena Pieczonka

Rajsko

wyróżnienie
Helena Kalińska

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Chrzanów

wyróżnienie
Nina Stypułkowska

Szkoła Podstawowa nr 3, Bieruń

wyróżnienie
Kaja Wawrzonkowska

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy

wyróżnienie
Barbara Strządała

Miejski Dom Kultury, Bielsko-Biała

wyróżnienie
Mateusz Gros

Szkoła Podstawowa dla Chłopców Kuźnica, Katowice

wyróżnienie
Sandra Michalska
Szkoła Podstawowa, Malec

  • zespoły

wyróżnienie
Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów

Andrychów

grupa wiekowa 14-16 lat

  • soliści

I nagroda
Emilia Cichy

Oświęcim

I nagroda
Marta Anderwald

II Liceum Ogólnokształcące, Zabrze

II nagroda
Aleksandra Strządała

Miejski Dom Kultury, Bielsko-Biała

II nagroda
Antonina Stroka

Państwowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Pszczyna

III nagroda
Wojciech Kamieniarz

Centrum Edukacji Muzycznej, Cieszyn

wyróżnienie
Matylda Naglik

Malec

wyróżnienie
Kinga Krawczyk

Liceum Ogólnokształcące, Trzebinia

  • zespoły

wyróżnienie
Zespół Allegretto

Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Mikołów

grupa wiekowa 17-19 lat

  • soliści

I nagroda
Julia Mreńca

Porąbka

I nagroda
Wiktor Nykiel
Liceum Ogólnokształcące, Gilowice

wyróżnienie
Emilia Ryś

Pałac Młodzieży, Nowy Sącz

wyróżnienie
Miłosz Kot

Jawiszowice

  • zespoły

I nagroda
Grupa Musicalowa eM

Gminny Ośrodek Kultury, Pawłowice

wyróżnienie
Zespół z Branżowej Szkoły I st.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Oświęcim


10.02.2024 r.
godz.10.00 „Jak zostać ekspertem od pieniędzy?” (grupa wiekowa 9-12 lat)
wykład dr Sylwii Kołakowskiej
(Małopolska Uczelnia Państwowa, ul. Kolbego 8, budynek CsH sala 3.02)

10.02.2024 r.
godz.11.30 „Jak zostać ekspertem od pieniędzy?” (grupa wiekowa 6-8 lat)
wykład dr Sylwii Kołakowskiej
(Małopolska Uczelnia Państwowa, ul. Kolbego 8, budynek CsH sala 3.02)

Podczas wykładu dzieci dowiedzą się po co są pieniądze i do czego służą. Dzieci zostaną ekspertami od zabezpieczeń stosowanych w banknotach, a także poznają różne waluty z całego świata. Dodatkowo wspólnie sprawdzimy, ile kosztują wybrane przedmioty w różnych walutach i czy zawsze warto zamienić jedną walutę na inną. Uczestnicy wykładu poznają i zrozumieją takie pojęcia jak: banknot, nominał czy bilon. Zakończeniem wykładu będzie stworzenie według własnego pomysłu banknotu.

9.03.2024 r.
godz.10.00 „Czas – czwarty wymiar”(grupa wiekowa 9-12 lat)
wykład dr Bożeny Tyran
(Małopolska Uczelnia Państwowa, ul. Kolbego 8, budynek CI, sala CI 7)

9.03.2024 r.
godz.11.30 „Czas – czwarty wymiar”(grupa wiekowa 6-8 lat)
wykład dr Bożeny Tyran
(Małopolska Uczelnia Państwowa, ul. Kolbego 8, budynek CI, sala CI 7)

Czas, w fizyce klasycznej, rozpatrywany jest jako wielkość niezależna od innych wielkości, upływająca w takim samym tempie w całym wszechświecie. Według innej koncepcji upływ czasu zależny jest od prędkości układu odniesienia, w którym jest odmierzany. Zagadnienie to jest ciekawe nie tylko z powodu swej relatywności, ale także dlatego, że zrozumienie prawidłowości w tym zakresie oraz właściwe podejście do zarządzania czasem sprzyja realizacji celów.
Podczas spotkania przedstawione zostaną następujące zagadnienia:
– koncepcje czasu,
– jednostki czasu – historyczne i współczesne, astronomiczne,
– zarządzanie czasem.
Celem wykładu jest przekazanie, w sposób przyjazny dzieciom, informacji na temat czasu jako wielkości fizycznej, zapoznanie słuchaczy z technikami umożliwiającymi efektywne zarządzanie czasem, stymulacja ciekawości i kreatywności, rozwój krytycznego myślenia oraz umiejętności poszukiwania, odnajdywania i stosowania w praktyce rozwiązań oryginalnych i adekwatnych do konkretnej sytuacji.


odbyło się:

13.01.2024
godz. 10:00 „Złudzenia i iluzje optyczne – kto nas oszukuje?” (grupa wiekowa 9-12 lat)
wykład Patrycji Tarasek
(Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24)

13.01.2024
godz. 11:30 „Złudzenia i iluzje optyczne – kto nas oszukuje?” (grupa wiekowa 6-8 lat)
wykład Patrycji Tarasek
(Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24)

9.12.2023
godz. 10:00 „Przyroda jako inspiracja i genialny wynalazca” (grupa wiekowa 9-12 lat)
wykład Ewy M. Walewskiej
(Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24)

9.12.2023
godz. 11:30 „Przyroda jako inspiracja i genialny wynalazca” (grupa wiekowa 6-8 lat)
wykład Ewy M. Walewskiej
(Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24)

4.11.2023
godz. 10:00 „ryzykFIZYK – niebezpieczne atomy” (grupa wiekowa 9-12 lat)
wykład Przemka Gąsiorka z Fabryki Kreatywności w Kętach
(Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24)

4.11.2023
godz. 11:30 „ryzykFIZYK – niebezpieczne atomy” (grupa wiekowa 6-8 lat)
wykład Przemka Gąsiorka z Fabryki Kreatywności w Kętach 
(Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24)

7.10.2023
godz. 11:00 Inauguracja roku akademickiego 2023/2024
„Wynalazki, które zmieniły świat – przypadki czy celowe działanie?”
wykład dr Bożeny Tyran

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82