Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...

Co w trawie gra

To nowe spojrzenie na słynną bajkę opowiedzianą najpierw przez Ezopa, a później przez Jeana de la Fontaine.

Antonina to pracowita mieszkanka mrowiska, nauczona dyscypliny i skupienia. W życiu jej społeczności najważniejsza jest praca i ambicja, a zabroniona jest wszelka muzyka. Z kolei Ket – odważny, uzdolniony muzycznie świerszcz, pochodzi ze świata przepełnionego sztuką. Nie brakuje tam kreatywności i zabawy. Muzyka to jego życie i nie wyobraża sobie bez niej dnia. Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych.

Nadchodzi dzień, w którym bohaterowie spotykają się i jak się okazuje zaczynają darzyć się sympatią. Kiedy jednak Antonina dowiaduje się, że świerszczom grozi niebezpieczeństwo za wszelką cenę próbuje ich ostrzec. By to zrobić ściąga na siebie ich uwagę poprzez wyjątkowy śpiew. Niestety jest to nie lada poświęcenie, bo sympatyczna mrówka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora.

Na szczęście zawsze może liczyć na przyjaciół, którzy ruszają jej na ratunek.Czy mimo zupełnie odrębnych światów i zasad można znaleźć złoty środek? Czy da się dojść do porozumienia, gdy różnią nas cele i wartości? Jak się okazuje wszystko jest możliwe.

tytuł oryginalny: Cricket & Antoinette
produkcja: Chorwacja 2022
gatunek: animacja, familijny
dozwolony: od 4 lat
wersja językowa: dubbing
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 85 minut
reżyseria: Luka Rukavina
scenariusz: Luka Rukavina, Rona Zulj

Kino dla Dzieciaka

1.04.2023

Dwa świerszcze na gałązce

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82