Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...

Connected – Połączeni – wystawa prac Zuzanny Łapki i Mileny Kebede

W dniach od 17 lutego do 14 marca 2024 roku (wernisaż 17 lutego o godzinie 17:00) w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana będzie wystawa prac Zuzanny Łapki i Mileny Kebede pt. „Connected – Połączeni”.

„Connected – Połączeni” ukazuje nasze wspólne ukierunkowanie do szeroko pojętego kontaktu z ludźmi. W sercu tego wydarzenia leży pragnienie dzielenia się prawdą, która wypływa z ludzkiego przejawu życia. Zaglądamy w całe spektrum emocji, naszych cieni jak i najpiękniejszego blasku oraz do utrzymania bliskości i dotyku.

Ekspozycja jest manifestem naszej wspólnej misji – zbliżania się do siebie nawzajem oraz odkrywania zarówno siebie, jak i innych w swej nagiej prawdzie.

W rzeźbie interaktywnej autorstwa Zuzi, widzowie doświadczą, jak jesteśmy połączeni przez energię elektryczną przepływającą przez nasze ciała. Systemy przewodów prowadzą bezpośrednio do głośników rzeźby, tworząc pieśń różną jak różne są nasze ciała, ale posiadającą wspólny mianownik. Dotykając zrealizowanych przez Zuzię dłoni, możemy doświadczyć jak jesteśmy nią połączeni, jak stanowimy energetyczną jedność.

Milena natomiast prezentuje swój sposób łączenia się z ludźmi poprzez proces malowania henną. Kreuje indywidualne projekty, dostosowane do charakteru każdej osoby, a następnie w bliskości i zaufaniu nanosi hennę, tworząc niepowtarzalne dzieło sztuki i jednocześnie wzmacniając więzi emocjonalne osoby malowanej.

„Connected” to przypomnienie, że jako istoty społeczne i zwierzęta stadne, potrzebujemy obecności siebie nawzajem. Wystawa ta nie tylko podkreśla istotność współdziałania, ale także celebruje piękno wzajemnych powiązań, które sprawiają, że jesteśmy silniejsi razem niż każdy z nas osobno.

Zuzanna Łapka – z zawodu arteterapeutka, masażystka, artystka interdyscyplinarna, performerka. Aktorka w teatrze ciała, ruchu, formy i narracji wizualnej A Part w Katowicach. Współtwórczyni projektu ARENA – przestrzeni działań performatywnych w Portugalii i Polsce. Twórczyni wielu autorskich projektów m.in. Koncerty Medytacje, Pokój żywej ekspresji, Jesteśmy połączeni, Moc dotyku, Potęga snu – praca z podświadomością. Tworzy autorskie warsztaty, na których pracuje z ekspresją twórczą, zmysłowością, medytacją, ruchem, mocą płynącą z natury, rytualnością. Jej działania twórcze i warsztatowe mają na celu zbliżać odbiorcę do pełnego doświadczenia teraźniejszości, otwierać na samoświadomości i głębokie czucie, intuicję, przejaw twórczość, wzmacniać potencjał transformacyjny, wgląd w swoje istnienie i przejawianie się. https://www.facebook.com/lapkazuzia

Milena Kebede – projektantka, hennistka i artystka wizualna. Jej głównym narzędziem wyrazu artystycznego jest henna, którą stosuje przy malowaniu obrazów, tworzeniu body artu oraz podczas performansów. W swoich twórczych przedsięwzięciach skupia się na nawiązywaniu emocjonalnego połączenia z ludźmi. Nie tylko inspirowana jest osobą, z którą współpracuje, ale również pozwala, aby ta inspiracja przenikała jej dzieła. Często można zaobserwować, że jej muza staje się nie tylko źródłem inspiracji, lecz także współtwórcą dzieła sztuki lub nawet samym dziełem. https://www.instagram.com/quebena_milede

Aktualności...

Zobacz wszystkie...

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82