Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...

Dzień Kina Polskiego 11.11.2022

„Orzeł. Ostatni patrol”

Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”.

Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie.

To co wydarzy się w kolejnych dniach przejdzie do historii i napisze legendę najsłynniejszego z polskich okrętów.

produkcja: Polska 2022
gatunek: dramat, wojenny
dozwolony: od 13 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D
czas trwania: 104 minuty
reżyseria: Jacek Bławut
scenariusz: Jacek Bławut
zdjęcia: Jolanta Dylewska
muzyka: Tumult
obsada: Tomasz Ziętek, Mateusz Kościukiewicz, Antoni Pawlicki, Filip Pławiak, Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Rafał Zawierucha, Jan Butruk, Michał Czorny, Michał Darewski, Sebastian Dela, Kamil Dobrowolski, Jakub Gąsowski, Ryan Ralph Gerrard, Filip Gurłacz, Tomasz Włosok, Maciej Wizner

„Ania”

Inspirująca historia Anny Przybylskiej – odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Dziewczyny o twarzy anioła i charakterystycznym głosie, znanej m.in. z roli Marylki z serialu „Złotopolscy” oraz filmów, m.in.: „Ciemna Strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na księżyc”. Ania mama, partnerka, przyjaciółka, aktorka, modelka, spełniona w każdej z tych ról. W filmie usłyszymy jej zaraźliwy śmiech, sama opowie czym był dla niej sukces, piękno i sens życia. Rodzina wspomni o tym jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, przyjaciele natomiast o tym jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami ich zostawiła, gdy odeszła w 2014 roku.

produkcja: Polska 2022
gatunek: biograficzny, dokumentalny
dozwolony: od 13 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D
czas trwania: 93 minuty
reżyseria: Michał Bandurski, Krystian Kuczkowski
scenariusz: Michał Bandurski, Krystian Kuczkowski
zdjęcia: Michał „Tyszka” Tyszkiewicz
muzyka: Wojciech Frycz
obsada: Krystyna Przybylska, Jarosław Bieniuk, Oliwia Bieniuk, Szymon Bobrowski, Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska, Jan Englert, Paweł Małaszyński, Cezary Pazura, Andrzej „Piasek” Piaseczny, Paweł Wawrzecki, Michał Żebrowski

„Johnny”

To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność.

Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

produkcja: Polska 2022
gatunek: dramat
dozwolony: od 13 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D
czas trwania: 119 minut
reżyseria: Daniel Jaroszek
scenariusz: Maciej Kraszewski
zdjęcia: Michał Dąbal PSC
muzyka: Michał Kush
obsada: Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Maria Pakulnis, Marta Stalmierska, Witold Dębicki, Michał Kaleta, Joachim Lamża, Beata Zygarlicka, Grażyna Bułka, Jakub Nosiadek, Jerzy Owsiak

Aktualności...

Zobacz wszystkie...

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82