Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...

Eko-Oświęcim. Moje Miasto Przyszłości – wystawa pokonkursowa Synthos S.A.

20 kwietnia 2024 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury został podsumowany, w ramach Dnia Ziemi, konkurs plastyczny organizowany przez Synthos S.A., pn. „Eko-Oświęcim. Moje Miasto Przyszłości”.

Podsumowaniu konkursu towarzyszyło wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy, która prezentowana będzie do 5 maja 2024 roku.

Konkurs „Eko-Oświęcim. Moje Miasto Przyszłości” adresowany był do uczniów klas I-VIII – uczęszczających do szkół podstawowych w mieście Oświęcim i gminie Oświęcim lub uczęszczających do szkół podstawowych poza miastem Oświęcim i gminą Oświęcim, ale będących mieszkańcami miasta Oświęcim i gminy Oświęcim oraz dzieci pracowników grupy Synthos uczęszczających do szkół podstawowych niezależnie od miejsca zamieszkania i lokalizacji szkoły.

Synthos S.A. dąży do podkreślenia, że przemysł może odgrywać kluczową rolę w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju poprzez innowacyjne rozwiązania, technologie przyjazne dla środowiska i zrównoważoną produkcję. Synthos pragnie jednocześnie zaangażować dzieci i młodzież w dialog na temat wspólnej odpowiedzialności za troskę o środowisko, kształtując w nich świadomość, że każdy może wnieść swój własny wkład w ochronę planety.

Celem konkursu plastycznego „Eko-Oświęcim. Moje Miasto Przyszłości” było:

  • zainspirowanie dzieci i młodzieży do wyrażenia swojej wizji zrównoważonego i ekologicznego Oświęcimia poprzez sztuki plastyczne,
  • podjęcie wyzwania ukazania, jak mogą przyczynić się do stworzenia ekologicznie świadomego miasta oraz jakie zmiany chcieliby zobaczyć w swoim otoczeniu,
  • promowanie świadomości ekologicznej – zachęcanie dzieci i młodzieży do zgłębienia wiedzy na temat ekologii i związanych z nią zagadnień, takich jak ochrona przyrody, redukcja odpadów, recykling, czy efektywność energetyczna,
  • zachęcanie do działań proekologicznych dzieci i młodzieży, zachęcając ich do refleksji nad tym, jakie konkretnie działania można podjąć, aby wpłynąć pozytywnie na środowisko.

Dla laureatów I, II i III nagrody, w trzech ocenianych kategoriach wiekowych (klasy I-III, IV-VI, VII-VIII) została ufundowana wycieczka do Paryża obejmująca m.in. pobyt w Disneylandzie oraz zwiedzanie ogrodów Giverny. Autorzy prac wyróżnionych otrzymali wejściówki do Parku Rozrywki Energylandia, autorzy prac zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie pakiety plastyczne, a pozostali uczestnicy konkursu dyplom za udział.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie Synthos S.A. | link do wyników

Aktualności...

Zobacz wszystkie...

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82