Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
MENU...
napis kochać człowieka i fragment kliszy

XVI Konkurs Hej kolęda, kolęda 2023

Ręcznie rysowana ilustracja przedstawiająca trójkę dzieci śpiewających kolędy. Jedno z dzieci trzyma lampion. Z tyłu gwiazda betlejemska.

13 stycznia 2023 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbywał się, pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, XVI Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”.

Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” rozegrany został w kategorii solistów oraz zespołów w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat.

Komisja w składzie: Bernadeta Stawowczyk-Zemanek (nauczyciel kształcenia słuchu, muzyk, dyrygent), Joanna Kasperek-Szymonik (wokalistka, pedagog wokalny), Jacek Furtak (muzyk), po wysłuchaniu prezentacji artystycznych przyznała nagrody i wyróżnienia:

  • kategoria – soliści, grupa wiekowa – 7-9 lat

I nagroda
Antoni Sroka

Szkoła Podstawowa nr 164, Kraków

II nagroda
Kaja Wawrzonkowska

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy

II nagroda
Karol Hełka
Kąty Wrocławskie

III nagroda
Helena Kalińska
Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Chrzanów

III nagroda
Hanna Nowak
Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Chrzanów

wyróżnienie
Sandra Michalska

Malec

wyróżnienie
Zuzanna Hojka
Rydułtowy

  • kategoria – zespoły wokalne, grupa wiekowa – 7-9 lat

I nagroda
Fanaberia

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Chrzanów

wyróżnienie
Gwiazdeczki

Szkoła Podstawowa nr 2, Wadowice

  • kategoria – soliści, grupa wiekowa – 10-13 lat

I nagroda
Aurelia Radecka

Studio Artystyczne Bandarabanda, Chorzów

I nagroda
Emily Gogwin
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Chrzanów

II nagroda
Michał Kowalczyk

Szkoła Muzyki Rozrywkowej Śpiewu i Mowy, Legnica

III nagroda
Nina Stypułkowska
Muzyczny Adres, Sosnowiec

wyróżnienie
Emilia Sojka

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Pszczyna

wyróżnienie
Tatiana Ignaczak
Oświęcim

wyróżnienie
Aleksandra Sikora
Sinpart, Gliwice

wyróżnienie
Igor Kaczor
Szkoła Podstawowa nr 3, Oświęcim

wyróżnienie
Julia Mych
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy

  • kategoria – soliści, grupa wiekowa – 14-16 lat

I nagroda
Magdalena Bąk

Kuźnica Stara

I nagroda
Julianna Sitko
Bochnia

III nagroda
Antonina Stroka
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Pszczyna

wyróżnienie
Magdalena Cebula
Centrum Edukacji Muzycznej Amoroso, Kraków

wyróżnienie
Wiktoria Eliaszkiewicz
Bolesławiec

wyróżnienie
Martyna Główka
IV Liceum Ogólnokształcące, Olkusz

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82