Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
MENU...
napis kochać człowieka i fragment kliszy

XXII Konkurs Plastyczny Darujmy światu pokój 2023

W dniach od 21 września do 9 października 2023 roku (podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy 21 września godzinie 14:00) w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana będzie pokonkursowa wystawa XXII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Darujmy światu pokój”adresowanego do uczestników w wieku 7-19 lat.

/ilustracja – Julia Mendyk, Serock/

podsumowaniu konkursu towarzyszyło:

  • łączenie internetowe z uczestnikami konkursu
    w Drohobyczu
  • koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej
    I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu
  • warsztaty dla laureatów poprowadzone przez Ewę Markiewicz-Adamczewską, podczas których powstały
    2 GeoTkany (po 9 modułów) z wzorami z GeoFormy
    pt. „OCK-PeaceFlower”

Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój”, odbywający się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, zachęca do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.

Do udziału w dwudziestej drugiej edycji konkursu zostało nadesłanych 841 prac, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry – artysta plastyk, Mykola Fediv – artysta plastyk, Grzegorz Giermek – plastyk, Magdalena Prochowska – plastyk.

Komisja przyznała nagrodę specjalną, 49 równorzędnych nagród i 41 równorzędnych wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 89 autorów.

kategoria wiekowa 7-10 lat

kategoria wiekowa 11-13 lat

kategoria wiekowa 14-16 lat

kategoria wiekowa 17-19 lat

Autorzy wyróżnieni udziałem w pokonkursowej wystawie

Ignacy Aduckiewicz – Bialskie Centrum Kultury, Biała Podlaska
Sebastian Kordaczuk – Bialskie Centrum Kultury, Biała Podlaska
Wiktoria Filipowicz – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Karolina Grudzieński – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Stanisłąw Kapica – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Maja Lipiec – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Magdalena Połuch – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Bartłomiej Proć – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Natalia Proć – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Gabriela Radawiec – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Agnieszka Woźnica – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Weronika Zań – Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Iga Golba – Latoszyn, Dębica
Lisa Owczarenko – Dziecięca Szkoła Plastyczna, Drohobycz, Ukraina
Sofija Grinkiv – Dziecięca Szkoła Plastyczna, Drohobycz, Ukraina
Solomia Pachovko – Dziecięca Szkoła Plastyczna, Drohobycz, Ukraina
Milena Borowska – Szkoła Podstawowa nr 86, Gdańsk
Lena Antoniuk – Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Kira Reva – Kyiv Children Art School no.7, Kijów, Ukraina
Tsz Au Lai – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Ching Yin Wong – School of Creativity, Kowloon, Hongkong
Tsz Ching Lai – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Cheuk Lam Au – Chong Hok Tong Education Center, Kowloon, Hongkong
Sofia Jasko – Lwowska Szkoła Artystyczna nr 11, Lwów, Ukraina
Milena Bąk – Szkoła Podstawowa, Kłomnice
Hanna Jasiak – Kobylogórski Ośrodek Kultury, Kobyla Góra
Wojciech Moskwa – Kobylogórski Ośrodek Kultury, Kobyla Góra
Michalina Sworowska – Kobylogórski Ośrodek Kultury, Kobyla Góra
Lena Wasielewska – Kobylogórski Ośrodek Kultury, Kobyla Góra
Julia Kowalczyk – II Liceum Ogólnokształcące, Końskie
Hanna Górnik – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Jan Późniak – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Barbara Skiba – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Sołomia Sołtys – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Filip Raczkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Amelia Sierańska – Szkoła Podstawowa nr 5, Lublin
Lena Barańska – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Jan Bryja – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Ewelina Gąsiorowska – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Katarzyna Orawiec – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Julia Ostachowska – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Julia Błaszczyk – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Aleksandra Grzelak – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Katarzyna Iwańska – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Łucja Krawczyk – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Milena Machowska – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Weronika Owczarczak – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Szymon Walczak – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Zofia Wawrzynowicz – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Justyna Gąciarz – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Aleksandra Majcherek – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Jagoda Obstarczyk – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Pola Olejniczak – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Maja Socha – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Wiktoria Kaim – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Nikola Kowalska – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Wojciech Bryła – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Kalina Grochal – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Iga Heród – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Lena Makoś – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Maja Mieszczak – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Patrycja Niedziela – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Agata Kukowska – Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Lena Czarny – Szkoła Podstawowa nr 11, Oświęcim
Wiktor Klein – Powiatowy Zespół Szkół, Przodkowo
Alicja Nita – Powiatowy Zespół Szkół, Przodkowo
Agata Sypion – Powiatowy Zespół Szkół, Przodkowo
Bartosz Bąk – Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, Radomsko
Laura Michalik – Pracownia Plastyczna Na Winklu, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Alicja Małyszek – Pracownia Plastyczna Okienko, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Liliana Rusin – Pracownia Plastyczna Okienko, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Maria Szrenawska – Pracownia Plastyczna Okienko, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Alisa Stashkova – Sopockie Ognisko Plastyczne, Sopot
Karmen Biesiada – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Starogard Gdański
Liliana Uhlenberg – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Starogard Gdański
Gabriela Porowska – Gminny Ośrodek Kultury, Szepietowo
Milena Sawicka – Gminny Ośrodek Kultury, Szepietowo
Izabela Żochowska – Gminny Ośrodek Kultury, Szepietowo
Eliza Starowicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny, Tomice
Maria Kacperska – Warszawa
Wiktoria Le Vy Hoang – Pałac Młodzieży, Warszawa
Nadia Łopatecka – Szkoła Podstawowa, Woźniki
Michalina Wołek – Szkoła Podstawowa, Woźniki
Emilia Wielgusiak – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Hanna Stefańczyk – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Hanna Wolska – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Magdalena Wołoch – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Weronika Kępa – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Laura Szymańczak – Szkoła Podstawowa nr 3, Żyrardów

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82