Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
MENU...

II Konkurs Plastyczny Młodzi i miasto 2023

W dniach od 29 sierpnia do 17 września 2023 roku (podsumowanie konkursu i wręczenie nagród 9 września o godzinie 17:00) w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana była pokonkursowa wystawa II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Młodzi i miasto” adresowanego do uczestników w wieku 16-22 lat.

Tematem konkursu był człowiek w relacji z przestrzenią. Mogła to być okazja do spojrzenia na miasto jako pejzaż, scenografię ale też jako tło życia dla młodego człowieka z jego świeżym spojrzeniem, odwagą w wyrażaniu siebie.

Podsumowaniu konkursu towarzyszyły warsztaty dla uczestników konkursu prowadzone przez Bożenę Formas-Mądry.

Prace nadesłane na konkurs oceniła komisja konkursowa w składzie:

  • Andrzej Domarzewski – artysta plastyk
  • Bożena Formas-Mądry – artysta plastyk
  • Magdalena Prochowska – plastyk
Plakat wystawy pokonkursowej "młodzi i miasto".

nagrody I stopnia

Wiktoria Fryźlewicz – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Anna Słaboń – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Barbara Tatys – Liceum Sztuk Plastycznych, Wrocław

nagrody II stopnia

Julia Kasprzak – Techniczne Zakłady Naukowe, Częstochowa
Aurelia Wojeńska (2 prace) – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Mateusz Chudy – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim

nagrody III stopnia

Adrian Gałgan – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Aleksandra Pinazza – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Paulina Łęcka – Technikum Poligraficzno-Administracyjne, Poznań
Wiktor Kozdroń – Zespół Szkół nr 3, Sanok
Michał Nieroda – Zespół Szkół nr 2, Żory

wyróżnienia

Agnieszka Rejduch – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Chrzanów
Anna Ligas – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Natalia Marusarz – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Karolina Mertens – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Wiktoria Kovacs – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Wiktoria Kaim – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Dawid Błażek – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Anna Gaża – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Milena Kysiak – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Magdalena Morawska – Młodzieżowy Dom Kultury, Świdnica

Autorzy prac zakwalifikowanych  do udziału w pokonkursowej wystawie

Karolina Kowalik – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Chrzanów
Magdalena Siaśkiewicz – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Weronika Sowa-Szostak – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Natalia Gajda – Liceum Ogólnokształcące, Oborniki Śląskie
Hanna Dziokan – Olecko
Adrianna Bąk – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Aleksandra Bielak – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Sebastian Kurkowski – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Aleksandra Kotyla – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Julia Odrobina – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Milena Pędziwiatr – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Maciej Stachura – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Natalia Stachura – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Emilia Zięba – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Daria Mrozik – Rajsko
Barbara Grabka – Stronie Śląskie
Róża Kulpińska – Młodzieżowy Dom Kultury, Świdnica
Natalia Strzelczyk – Młodzieżowy Dom Kultury, Świdnica
Maja Szmer – Żory
Julia Struniawska – Zespół Szkół Zawodowych, Żory

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82