Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...

Korsarz

29 sierpnia 2020 roku Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbyła się, w ramach wydarzenia specjalnego pn. „Baletowe pożegnanie wakacji”, retransmisja baletu z Teatru Bolszoj w Moskwie pt. „Korsarz”.

„Korsarz” – balet osadzony w orientalnej scenerii – to prawdziwa uczta dla oka oraz gratka dla wielbicieli XIX-wiecznego grand ballet, z efektownymi scenami zbiorowymi. To romantyczna historia miłości pirata Konrada i niewolnicy Medory. Aleksiej Ratmański i Jurij Burłaka wznawiając balet przestudiowali materiały przechowywane w muzeach i bibliotekach Moskwy, Petersburga i Paryża. Odczytali również notację oryginalnej choreografii Petipy, znajdującą się w The Harvard Theatre Collection. Balet bazuje na wersji z 1899 roku, uzupełnionej pomysłami Ratmańskiego i Burłaki. Zgodnie z XIX-wieczną konwencją, choreografowie często dodawali do partytury tańce pochodzące spod pióra innego kompozytora. W balecie pojawiają się fragmenty autorstwa Léo Delibesa, Cesare Pugniego, Piotra von Oldenburg, Riccardo Drigo, Alberta Zabela oraz Juliusa Gerbera.

W przedstawieniu bierze udział 120 tancerzy.

Korsarz | Le Corsaire | Kорсар

muzyka: Adolphe Adam
choreografia: Aleksiej Ratmański i Jurij Burłaka na podstawie choreografii Mariusa Petipy

Mężczyzna i kobieta w tańcu

w rolach głównych:
Jekaterina Krysanowa jako Medora
Igor Cwirko jako Konrad
Denis Sawin jako Birbanto
Nelli Kopachidze jako Zulmea
Daria Chochłowa jako Gulnara
Aleksiej Łoparawicz jako pasza Seid
Ana Turazaszwili, Elwina Ibraimowa, Ksenia Żiganszina jako Niewolnice

transmisja odbyła się 22.10.2017
czas trwania: 200 minut

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82