Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...

Redukty i reduxy. W oczekiwaniu na inkarnacje

W dniach od 29 maja do 20 czerwca 2023 roku (wernisaż 10 czerwca o godzinie 17:00) w galerii „Tyle światów” Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była wystawa prac Przemysława Dudo Dudzika pt. „Redukty i reduxy. W oczekiwaniu na inkarnacje”.

Przemysław Dudo Dudzik (rocznik 1967, Jaworzno) studiował, między innymi, malarstwo na wydziale sztuki WSP w Krakowie (AP, filia Młoszowa) i sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz na wydziale artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Dyplom uzyskał w 1994 roku w pracowni Jerzego Wrońskiego.

Zajmował się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, projektowaniem graficznym, projektowaniem wnętrz a także scenografią.

Od 1997 roku organizuje wystawy w Galerii Obecnej w Jaworznie a od 1999 roku kieruje muzeum miejskim.

Od 2010 roku zajmuje się rzeźbą i ceramiką.

Krąg zainteresowań Przemysława Dudo Dudzika uzupełniają zainteresowania z zakresu szeroko rozumianej eteryki i niematerialnych aspektów rzeczywistości. Zainteresowania te przejawiają się w różnych, zazwyczaj jednak materialnych dokonaniach. Proces twórczy podporządkowany jest intuicji, akceptacji przypadku i skojarzeń. Jest to stan otwarcia się na metarzeczywistość, z konieczności i potrzeby, sprowadzanej do konkretnego wymiaru.

W swoich pracach wykorzystuje tradycyjne i klasyczne materiały oraz techniki.

Prowadzona, z przerwami, od ponad trzydziestu lat aktywność twórcza i artystyczna jest ciągiem – zazwyczaj konceptualnym 😉 – doświadczeń poszukiwania kompromisów pomiędzy wewnętrzną potrzebą kreacji a konwenansem nisko wibracyjnej „materialistycznej” rzeczywistości 🙂

Plakat przedstawia dwie rzeźby zniekształconych twarzy
Zdjęcie mężczyzny w niebieskie bluzie.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82