Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
elita lejdis podczas tańcagrupa tancerzy hajduków na scenieorkiestra na scenieelita lejdis junior podczas tańca

Turniej w grę Unmatched

22 kwietnia 2023 roku Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się pierwszy otwarty klubowy turniej w grę Unmatched organizowany przez Oświęcimski Klub Fantastyki.

Zasady turnieju

1. Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim, a liczba rund (3 lub 4) uzależniona jest od liczby graczy. Pary w pierwszej rundzie dobierane będą losowo, następnie według zajmowanych miejsc.
2. W pierwszej rundzie gracze wybierający po jednym Wojowniku z klubowych zasobów w losowej kolejności. W następnych wybór następuje od najgorszych do najlepszych graczy.
3. Pary losowo zostaną przyporządkowane do stolików, na których znajdować się będą dwie różne mapy – jedną będzie zawsze ta z pudełka Bitwa Legend: Części I. Rzut monetą decyduje, kto wybiera planszę na czas pierwszego pojedynku. Podczas rewanżowego pojedynku gramy na drugiej planszy.
4. Każda runda składa się z dwóch bitew. W pierwszej gramy wybranymi postaciami, w drugiej zamieniamy się nimi. Dwa zwycięstwa oznaczają 2 punkty, a w przypadkach wyniku 1:1 każdy uczestnik dostaje 1 punkt.
5. Jeśli po rozegraniu wszystkich rund nie ma jednoznacznego zwycięzcy sytuacja ma się następująco:
a) jeśli na czołowych miejscach 2 graczy ma tyle samo punktów, gracze winni rozegrać między sobą finałowe spotkanie – chyba, że spotkali się między sobą wcześniej w turnieju i doszło do rozstrzygnięcia 2:0 na czyjąś korzyść.
b) jeśli tyle samo punktów ma więcej niż 2 graczy, patrzymy kto z nich odniósł więcej zwycięstw 2:0 w rozegranych w rundach. Gdy nie wyłoni się zwycięzcy w ten sposób, ale pozostanie 2 patrz punkt a)
c) jeśli nadal nie da się rozstrzygnąć, gracze dzielą się wygraną i nagrodami, ale puchar przechodzi na kolejny turniej.

Plakat turnieju Unmatched

W galerii poniżej fotorelacja z turnieju Unmatched.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82