Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...

# Zobacz więcej – wystawa Ogólnopolskiego Projektu Fotograficznego Magdy Rdest-Nowak

na plakacie biał koszula na wieszaku, tytuł, informacje organizacyjne

16 grudnia 2023 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się krakowski finał II edycji Ogólnopolskiego Projektu Fotograficznego Magdy Rdest-Nowak pt. „# Zobacz więcej”, któremu towarzyszyło otwarcie wystawy oraz koncert zespołu Arbuz Dust.

Wystawa prezentowana będzie do 7 stycznia 2024 roku.

„Zobacz więcej” to nie tylko projekt artystyczny, ale również działania uwrażliwiające społecznie na problem osób przewlekle chorych, znajdujących się w kryzysie zdrowia (także psychicznego), czy z niepełnosprawnościami oraz poruszający sprawę ich funkcjonowania w społeczeństwie, obecności w sferze publicznej oraz w każdym innym obszarze życia.

Akcja ma z jednej strony pokazać, że choroba nie definiuje człowieka i że poza nią, istnieje on na wielu innych płaszczyznach. Ma też zwrócić uwagę na to, że są wśród nas osoby, które widzimy na co dzień, ale często nie zdajemy sobie sprawy z problemów, z którymi się muszą borykać.

Nie zawsze jest tak jak myślisz… zobacz więcej.

365 uczestników, w 12 miastach w Polsce, w żywej tkance miejskiej, ubrani tylko w białe koszule stają przed obiektywem Magdy Rdest-Nowak.

Fundacja „Zobacz więcej” powstała w lutym 2023 roku z potrzeby serca. Zrodziła się z I edycji projektu fotograficznego # Zobacz więcej, który miał miejsce w 2022 roku i przerodził się w kampanię społeczną.

Fundacja pokazuje jak osoby chore lub wykluczone są silne i zmotywowane do działania. Jak walczą z przeciwnościami i jakie sukcesy osiągają. I jak łatwo pomylić się w osądach. Ocenić i zaszufladkować. Przedstawia wyjątkowych ludzi, którzy zmagają się z chorobą przewlekłą, niepełnosprawnością, depresją, anoreksją, wykluczeniem czy innymi zaburzeniami, a mimo to nie poddają się, czerpią z życia garściami, mają marzenia i pasje, które realizują na miarę swoich możliwości.

Aktualności...

Zobacz wszystkie...

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82