Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
napis kochać człowieka i fragment kliszy

Festiwale i konkursy

Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych Kochać człowieka

Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych “Kochać człowieka” jest przedsięwzięciem kulturalnym, o zasięgu międzynarodowym, organizowanym przez Oświęcimskie Centrum Kultury. Patronat nad nim objęła UNICA-Światowa Unia Kina Nieprofesjonalnego afiliowana przy UNESCO.

Konkurs Plastyczny Darujmy światu pokój

Konkurs Plastyczny “Darujmy światu pokój” organizowany jest przez Oświęcimskie Centrum Kultury od 2002 roku. Cieszy się on niezmiennym i dużym zainteresowaniem od pierwszej swej edycji.

Do 2012 roku miał zasięg ogólnopolski. Począwszy od dwunastej jego edycji – w 2013 roku – jest konkursem międzynarodowym.

Konkurs Literacki Pisanie dobre na chandrę

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pisanie dobre na chandrę” od wielu lat daje możliwość wypowiedzenia się młodzieży i dorosłym na tematy im bliskie i ważne, podzielenia się spostrzeżeniami o otaczającej rzeczywistości. Konkurs organizowany jest od 1992 roku. Na początku miał zasięg miejski. Z roku na rok wzrastała liczba jego uczestników oraz nadsyłanych prac. Z czasem przekształcił się w konkurs o zasięgu rejonowym, by następnie objąć województwo, Polskę południową, a w 1999 roku całą Polskę. Do 2001 roku organizowany był corocznie. Obecnie odbywa się w cyklu dwuletnim.

Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka

Kochać człowieka to … pokazać ulotne chwile, przemijający czas, biegnące myśli, by żyły swoim życiem. By trwały. By mimo tego wszystkiego co ludzi łączy i co ludzi dzieli, mogły naszkicować obraz ludzkiej kondycji. By nie tylko „tu i teraz”, ale „zawsze i wszędzie” ukazywały to co ważne, co nigdy nie przeminie, dzięki czemu byliśmy, jesteśmy i będziemy.

Szkic z amorkiem

Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję Amor sprawił

„Amor sprawił…” jest konkursem adresowanym do młodzieży i dorosłych pragnących w maju mówić i śpiewać o miłości. Uczestników konkursu każdego roku słucha zacne grono specjalistów od mówienia i śpiewania. W pracach jury Ogólnopolskich Spotkań Recytatorów i Śpiewających Poezję „Amor sprawił…” brali już udział, m.in.: Uczestników konkursu każdego roku słucha zacne grono specjalistów od mówienia i śpiewania. W pracach jury Ogólnopolskich Spotkań Recytatorów i Śpiewających Poezję „Amor sprawił… brali udział, m.in.: Michał Bajor, Mirosław Baka, Paulina Bisztyga, Marta Bizoń, Wojciech Borkowski, Anna Branny, Przemysław Branny, Piotr Cyrwus, Marcin Czarnik, Katarzyna Groniec, Monika Jakowczuk, Robert Kasprzycki, Maciej Kozłowski, Jacek Kraszewski, Maria Lamers, Piotr Machalica, Justyna Motylska, Ana Nowicka, Jan Peszek, Andrzej Popiel, Jan Poprawa, Monika Rasiewicz, Andrzej Róg, Beata Rybotycka, Marek

Grupa Tańczących osób przebranych za zwierzęta.

Ogólnopolski Festiwal Tańca Taki Taniec

Grupa ludzi na scenie OCK.

Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów

Grupa dorosłych i dzieci przy wystawie prac konkursowych

Konkurs Plastyczny Moje marzenia

Konkurs Plastyczny Lubię Smoki

logo konkursu naokoło budynki a w środku napis młodzi i miasto

Konkurs Plastyczny Młodzi i miasto

Rysunek - kolędujące dzieci, jeden trzyma w ręce lampion. Obok stoi gwiazda betlejemska

Hej kolęda, kolęda

Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” rozgrywany jest w kategorii solistów oraz grup kolędniczych i adresowany jest do uczestników w wieku 7-16 lat w trzech grupach wiekowych. Do udziału w konkursie jego uczestnicy przygotowują dwa utwory (kolędy i pastorałki polskie). Oceny programu i poziomu wykonawczego solistów i grup kolędniczych dokonuje jury powołane przez organizatora. Ocenie podlega: dobór repertuaru, poziom wykonania…

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82