Sekcje i zespoły
Regulamin uczestnictwa w zajęciach organizowanych w Oświęcimskim Centrum Kultury oraz Osiedlowym Domu Kultury Zasole
Standardy ochrony małoletnich obowiązujące w Oświęcimskim Centrum Kultury i Osiedlowym Domu Kultury Zasole
Orkiestra Miasta Oświęcim
Orkiestra Miasta Oświęcim, pod dyrekcją Łukasza Jabconia, powstała w październiku 2019 roku i ma już na swoim koncie wiele koncertów i osiągnięć.
Orkiestrę Miasta Oświęcim można usłyszeć podczas plenerowych koncertów przed uroczystą sesją Rady Miasta odbywającą się w ramach Święta Miasta Oświęcim oraz podczas letnich wydarzeń artystycznych na Rynku Głównym w Oświęcimiu.
Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim Hajduki
Wszystko zaczęło się 1968 roku w Zakładowym Domu Kultury Zakładów Chemicznych Oświęcim, w którym powstał Zespół Regionalny „Hajduki”. I chociaż początki były spontaniczne i dość szalone, zaowocowały już na początku wyróżnieniem na przeglądzie w Jeleniej Górze.
Zespół Pieśni i Tańca Małe Hajduki
„Małe Hajduki” są na pewno młodsze od swych bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów z „Hajduków”, ale jednocześnie wielkie duchem, dorównujące im zapałowi, miłością do tańca i sceniczną siłą, która pozwala zespołowi prezentować z powodzeniem rodzimy folklor na wielu estradach. W skład grupy wchodzą dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat. „Małe Hajduki” powstały w 2001 roku, wyodrębniając się z zespołu dorosłego, przy którym kilka lat wcześniej zawiązała się grupa młodzieżowo-dziecięca.
Formacja Tańca Towarzyskiego Elita Lejdis
Formacja Tańca Towarzyskiego „Elita Kids Lejdis” powstała w październiku 2013 roku. Grupie patronuje Oświęcimskie Centrum Kultury. W marcu 2015 roku formacja zmieniła nazwę na „Elita Lejdis”.
Formację trenuje Dorota Francuz.
Formacja Tańca Towarzyskiego Elita Lejdis Junior
Sekcja plastyczna
Amatorski Klub Filmowy
Oświęcimski Klub Fantastyki
Oświęcimski Klub Fantastyki to grupa zapaleńców, która znalazła ujście dla swej aktywności i wyobraźni w poznawaniu niezbadanych obszarów szeroko rozumianej fantastyki w postaci m.in. gier fabularnych, bitewnych, planszowych i karcianych, a także miłości do fantastycznej literatury, filmów, czy komiksów.
Klub Filatelistów i Numizmatyków
14 grudnia 1954 roku przy Zakładach Chemicznych Oświęcim powstało Koło Filatelistyczne nr 9. Koło to podlegało wówczas Zarządowi Polskiego Związku Filatelistów. Od chwili oddania do użytku Zakładowego Domu Kultury znalazło w nim siedzibę.