Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Dwie morgi utrapienia, czyli zróbmy sobie wnuka – spektakl komediowy

12 kwietnia @ 18:00 20:00

12 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl komediowy, w wykonaniu Sławomira Orzechowskiego / Mirosława Jękota, Jakuba Kucnera / Sławomira Dolinca, Joanny Majstrak, Anny Powierzy, Aleksandra Bicza, w reżyserii Marka Rębacza, pt. „Dwie morgi utrapienia, czyli zróbmy sobie wnuka”.

Spektakl iskrzy humorem, celnymi puentami i aktualnymi odniesieniami do polskiej rzeczywistości.

Gigantyczne biurowce, galerie handlowe, ekskluzywne salony, tempo, gwar – obraz wielkiego miasta.

I w tym krajobrazie zwykły polski chłop, Marian Kosela i jego maleńkie ogrodnicze gospodarstwo, które jakimś cudem ocalało przed wywłaszczeniem, a teraz dzielnie broni się przed deweloperami i inwestorami oferującymi niewyobrażalne pieniądze za ten maleńki kawałek czarnoziemu.

Na sprzedaż gospodarstwa naciskają też dzieci Koseli, przysłowiowi konsumenci życia, którym marzy się beztroskie życie w luksusach.

Rozpoczyna się rodzinna walka o ogromny majątek. Wszystkie chwyty dozwolone, bo najważniejsze, to wyrwać staremu ojcu to, co chronił przed komunistami przez dziesiątki lat. Ale Kosela ustąpić nie zamierza, a całemu towarzystwu szykuje sporą niespodziankę.

Chciałoby się wręcz powiedzieć „Chłop potęgą jest i basta!”.

tekst: Marek Rębacz
reżyseria: Marek Rębacz
kostiumy: Sylwester Krupiński
obsada: Sławomir Orzechowski/Mirosław Jękot, Jakub Kucner/Sławomir Doliniec, Joanna Majstrak, Anna Powierza, Aleksander Bicz
czas trwania: 120 minut

bilety: 70 zł

bilety w sprzedaży na www.kupbilecik.pl

Szanowni Państwo!
Bilety zakupione online poza systemem sprzedaży Oświęcimskiego Centrum Kultury nie podlegają wymianie/zwrotom w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Scena Komediowa Teatr Rębacz

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82