Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Eko-Oświęcim. Moje Miasto Przyszłości – podsumowanie konkursu plastycznego Synthos S.A.

20 kwietnia @ 15:00 16:30

na plakacie zdjęcie roześmianego dziecka, na stole farby do malowania, informacje o konkursie

20 kwietnia 2024 roku o godzinie 15:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie podsumowany, w ramach Dnia Ziemi, konkurs plastyczny organizowany przez Synthos S.A., pn. „Eko-Oświęcim. Moje Miasto Przyszłości”.

Podsumowaniu konkursu będzie towarzyszyło wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy, która prezentowana będzie do 5 maja 2024 roku.

Konkurs „Eko-Oświęcim. Moje Miasto Przyszłości” adresowany był do uczniów klas I-VIII – uczęszczających do szkół podstawowych w mieście Oświęcim i gminie Oświęcim lub uczęszczających do szkół podstawowych poza miastem Oświęcim i gminą Oświęcim, ale będących mieszkańcami miasta Oświęcim i gminy Oświęcim oraz dzieci pracowników grupy Synthos uczęszczających do szkół podstawowych niezależnie od miejsca zamieszkania i lokalizacji szkoły.

Synthos S.A. dąży do podkreślenia, że przemysł może odgrywać kluczową rolę w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju poprzez innowacyjne rozwiązania, technologie przyjazne dla środowiska i zrównoważoną produkcję. Synthos pragnie jednocześnie zaangażować dzieci i młodzież w dialog na temat wspólnej odpowiedzialności za troskę o środowisko, kształtując w nich świadomość, że każdy może wnieść swój własny wkład w ochronę planety.

Celem konkursu plastycznego „Eko-Oświęcim. Moje Miasto Przyszłości” było:

  • zainspirowanie dzieci i młodzieży do wyrażenia swojej wizji zrównoważonego i ekologicznego Oświęcimia poprzez sztuki plastyczne,
  • podjęcie wyzwania ukazania, jak mogą przyczynić się do stworzenia ekologicznie świadomego miasta oraz jakie zmiany chcieliby zobaczyć w swoim otoczeniu,
  • promowanie świadomości ekologicznej – zachęcanie dzieci i młodzieży do zgłębienia wiedzy na temat ekologii i związanych z nią zagadnień, takich jak ochrona przyrody, redukcja odpadów, recykling, czy efektywność energetyczna,
  • zachęcanie do działań proekologicznych – konkurs ma na celu pobudzenie aktywności proekologicznej wśród dzieci i młodzieży, zachęcając ich do refleksji nad tym, jakie konkretnie działania można podjąć, aby wpłynąć pozytywnie na środowisko.

Prace konkursowe przyjmowane były do 12 kwietnia 2024 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury będącym partnerem konkursu. Ocena zgłoszonych prac odbyła się 13 kwietnia 2024 roku.

Dla laureatów I, II i III nagrody, w trzech ocenianych kategoriach wiekowych (klasy I-III, IV-VI, VII-VIII) została ufundowana wycieczka do Paryża obejmująca zwiedzanie miasta i wyjazd do Disneylandu. Autorzy prac wyróżnionych otrzymają nagrody rzeczowe, autorzy prac zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie upominki, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy za udział.

Regulamin konkursu z załącznikami dostępny jest na stronie Synthos S.A., tam również pojawią się wyniki konkursu po jego podsumowaniu 20 kwietnia 2024 roku. | https://www.synthosgroup.com/konkurs_plastyczny

Synthos S.A.

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82