Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak uchronić się przed rakiem jelita grubego – spotkanie Klubu Zdrowia z Agatą Radosh

28 lutego @ 17:00 18:30

28 lutego 2024 roku o godzinie 17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie Klubu Zdrowia w Oświęcimiu, działającego przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej KADS – z Agatą Radosh, która opowie o tym, jak uchronić się przed rakiem jelita grubego.

Nowotwory jelita grubego są plagą, zarówno wśród kobiet, jak i u mężczyzn. Rocznie w Polsce umiera na nie co najmniej 12 tysięcy osób. Ten nowotwór zajmuje już trzecie miejsce pod względem zapadalności.

Jeśli chodzi o kobiety, jest na trzecim miejscu, po raku piersi i raku płuca, natomiast u mężczyzn po raku gruczołu krokowego i raku płuca.

Jeśli chodzi o umieralność na nowotwory, to rak jelita grubego jest już na drugim miejscu, po raku płuca. Jak zatem widać, nowotwory jelita grubego nie tylko często atakują Polaków, ale też ich zabijają.

Choroba ta przez długi okres czasu może nie dawać żadnych objawów. Niestety, dolegliwości pojawiają się, gdy jest już w stopniu zaawansowanym. Dlatego tak ważna jest w tym zakresie właściwa profilaktyka.

W czasie prelekcji usłyszą Państwo odpowiedzi na wiele pytań stawianych w związku z problemami dotyczącymi jelita grubego.

Agata Radosh jest specjalistą ds. odżywiania, promotorem zdrowia, pedagogiem, prezesem Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia „Sięgnij po zdrowie”, autorką książki „Sięgnij po zdrowie 1”.

wstęp wolny

Chrześcijańska Służba Charytatywna

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82