Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Orkiestry Miasta Oświęcim

7 lipca @ 19:00 20:30

7 lipca 2024 roku o godzinie 19:00 na Rynku Głównym w Oświęcimiu odbędzie się, w ramach „Lata na Rynku“ koncert Orkiestry Miasta Oświęcim pod dyrekcją Łukasza Jabconia.

Na oświęcimski Rynek zapraszają Urząd Miasta w Oświęcimiu i Oświęcimskie Centrum Kultury.

Orkiestra Miasta Oświęcim powstała w październiku 2019 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury. Ma na swoim koncie wiele koncertów i osiągnięć.

W lipcu 2023 roku wzięła udział w II Otwartych Mistrzostwach Polski Orkiestr Dętych w Radomiu – zajęła II miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w konkurencji Koncert oraz III miejsce w konkursie międzynarodowym i została zakwalifikowana do udziału w Mistrzostwach Świata Orkiestr WAMSBŚwiatowego Stowarzyszenia Zespołów Marszowych, które odbywały się w dniach 27-30 czerwca 2024 roku w Rastede w Dolnej Saksonii w Niemczech.

Podczas Mistrzostw Świata Orkiestra Miasta Oświęcim zaprezentowała się w trzech konkurencjach konkursowych / dywizjach – Marsz, Parada uliczna i Koncert – w kategoriach / klasach określonych klasyfikacją Światowego Stowarzyszenia Zespołów Marszowych.

Orkiestra Miasta Oświęcim zajęła 3 miejsce w konkurencji Koncert – w kategorii VII B. Otrzymała od Jury 88,167 punktów, co pozwoliło im zdobyć… ZŁOTY MEDAL.

W konkurencji Parada uliczna zdobyli SREBRNY MEDAL, a w konkurencji Marsz BRĄZOWY MEDAL.

Bądźmy razem i świętujmy wspólnie ten wielki sukces naszego zespołu.

na zdjęciu orkiestra na scenie plenerowej

Oświęcimskie Centrum Kultury

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82