Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • wydarzenie już minęło.

Kontrabasista – monodram w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza z Teatru Maska w Jeleniej Górze w ramach XI Tygla Teatralnego

23 listopada @ 18:00 19:00

na plakacie rysowany kontrabas

23 listopada 2025 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie zaprezentowany, w ramach XI Tygla Teatralnego, monodram z Teatru Maska w Jeleniej Górze – w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego, w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza – pt. „Kontrabasista”.

„Kontrabasista” to monodram oparty na słynnej powieści Patricka Süskinda, który w mistrzowski sposób ukazuje zmagania artysty w świecie pełnym oczekiwań i wyzwań. Historia opowiedziana jest z pasją, humorem i głęboką refleksją, co czyni ją uniwersalną i bliską każdemu, kto kiedykolwiek dążył do spełnienia swoich marzeń.

To kameralne, pełne humoru, a zarazem niezwykle poruszające spotkanie z teatrem jednego aktora, dające widzom niepowtarzalną okazję do spojrzenia na świat oczami człowieka z pozoru niepozornego – muzyka orkiestrowego, grającego na najbardziej niedocenianym instrumencie – kontrabasie.

„Kontrabasista” to opowieść o samotności, pasji, absurdzie codzienności i miłości – tej niespełnionej i tej do muzyki. To także świetnie napisana, błyskotliwa i przewrotna historia, w której śmiech miesza się z refleksją.

Monodram prezentowany był na międzynarodowych festiwalach teatralnych zdobywając wiele nagród:

  • 2024 – The Best Actor, The Best Performance – 6. Monodrama Festival Altisera – Tunezja
  • 2018 – Actor Prize – 3. Interbalkan Theatre Festival – Ateny, Grecja
  • 2018 – The Special Prize of Festival – 8. Międzynarodowy Festiwal Małych Form Teatralnych i Monodramów Ludi – Orel, Rosja
  • 2018 – The Best Male Role – 15. International Monodrama Festival Albamono – Korca, Albania
  • 2016 – Best International Show Award – United Solo Festival – Nowy Jork, USA

Teatr Maska, założony w 1995 roku w Jeleniej Górze, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw teatralnych regionu, która zyskała międzynarodowe uznanie dzięki autorskim monodramom.

Krzysztof Rogacewicz – współzałożyciel Teatru Maska – jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, aktorem teatralnym, filmowym i reżyserem.

czas trwania: 60 minut

bilety: 30 zł, 25 zł

Widzowie, którzy uczestniczyć będą w prezentacjach XI Tygla Teatralnego, odbywającego się od 17 listopada 2025 roku i okażą w kasie karnet z potwierdzeniem udziału w pięciu spektaklach, otrzymają bezpłatną wejściówkę na spektakl „Kontrabasista”. Karnety dostępne będą w dniu pierwszego spektaklu. Liczba wejściówek objętych promocją jest ograniczona.

na ulotce zdjęcie aktora
na ulotce zdjęcie aktora z opisem

Oświęcimskie Centrum Kultury