Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • wydarzenie już minęło.

Malarstwo – finisaż Hanny Różyńskiej

29 listopada, 2024 @ 17:00 18:00

na plakacie praca malarska autorki

29 listopada 2024 roku o godzinie 17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie przy wystawie prac Hanny Różyńskiej pt. pt. „Malarstwo”.

Wystawa prezentowana będzie do 1 grudnia 2024 roku.

Hanna Różyńska z Charkowa, w Polsce od 2022 roku, jest absolwentką Charkowskiej Państwowej Akademii Projektowania i Sztuki, którą ukończyła w 2008 roku.

Twórczość Hanny Różyńskiej inspirowana jest podróżami, krajobrazami oraz tradycjami kulturowymi miejscowości, które odwiedza. Poszukuje lirycznego piękna w codziennych rzeczach i stara się przekazać je poprzez swoje prace. Główne gatunki, w których tworzy, to martwa natura i malarstwo pejzażowe, z preferencją do pracy w plenerze, przy wykorzystaniu technik malarstwa olejnego.

Swoje prace prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz uczestniczy w plenerach malarskich.

Oświęcimskie Centrum Kultury