Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

O co biega? – spektakl komediowy

9 listopada @ 18:00 20:00

9 listopada 2024 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl komediowy z Teatru Capitol w Warszawie, w reżyserii Marcina Sławińskiego, pt. „O co biega?“.

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!

Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców.

Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.

Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim.

W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel.

Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!

Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich?

Istny maraton śmiechu z wiszącą w powietrzu aferą obyczajową z koloratką w roli głównej.

tekst: Philip King
przekład: Bożena Sławińska
reżyseria: Marcin Sławiński
kostiumy: Tomasz Jacyków
scenografia: Joanna Pielat
opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz
wykonawcy (w zmiennej obsadzie): Penelopa – Anna Czartoryska / Ola Domańska, Clive – Stefan Pawłowski / Michał Rolnicki, Ida – Katarzyna Ptasińska / Delfina Wilkońska, Panna Skilton – Olga Bończyk / Viola Arlak / Anna Modrzejewska, Lionel Topp – Marek Kaliszuk / Dariusz Wieteska, Biskup Laxu – Marcin Troński / Tomasz Gęsikowski / Piotr Zelt, Sierżant Towers – Piotr Miazga / Rafał Szałajko, Wielebny Humphrey – Maciej Damięcki / Piotr Zelt, Niemiec – Wojtek Majchrzak / Piotr Zelt
czas trwania: 120 minut (z przerwą)

bilety: 150 zł, 140 zł, 110 zł, 90 zł

bilety w sprzedaży na www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl

Szanowni Państwo!
Bilety zakupione online poza systemem sprzedaży Oświęcimskiego Centrum Kultury nie podlegają wymianie/zwrotom w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Agencja Artystyczna Muza

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82