Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Projekt Grechuta – koncert zespołu Plateau z udziałem Krzysztofa Kiljańskiego

18 maja @ 19:00 20:30

18 maja 2024 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert zespołu Plateau, z gościnnym udziałem Krzysztofa Kiljańskiego, pt. „Projekt Grechuta”.

Koncert towarzyszy XXX Ogólnopolskim Spotkaniom Recytatorów i Śpiewających Poezję „Amor sprawił…”.

„Projekt Grechuta” to czwarty studyjny album zespołu Plateau, którego premiera odbyła się w 2011 roku. Wydawnictwo zawiera utwory z repertuaru Marka Grechuty w nowych aranżacjach, odbiegających od oryginalnych wykonań.

Zespół Plateau, w składzie: Michał Szulim – wokalista, autor tekstów, kompozytor, Karol Kowalczyk – kompozytor i gitarzysta, Marcin Lizak – współkompozytor, basista i gitarzysta, powraca z trasą przypominającą album „Projekt Grechuta”, który w latach 2011-2013 był głośnym wydarzeniem. Trasa promująca płytę objęła swoim zasięgiem wiele miast i największe sale koncertowe w Polsce oraz festiwale.

Z zespołem gościnnie wystąpi Krzysztof Kiljański związany od samego początku z „Projektem Grechuta”.

Podczas koncertu nie zabraknie wielu niezapomnianych utworów, między innymi „Ocalić od zapomnienia”, „Wiosna, ach to ty”, „Dni, których nie znamy”, „Będziesz moją panią”, czy „Korowód”.

bilety: 35 zł

Oświęcimskie Centrum Kultury

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82