Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Strefa na Zdrowie Polpharmy – ogólnopolska akcja bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich

10 sierpnia @ 10:00 18:00

10 sierpnia 2024 roku w godzinach 10:00-18:00 obok Oświęcimskiego Centrum Kultury odbywać się będą bezpłatne badania w ramach akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy.

Inicjatywa ta ma na celu zapewnienie dostępu do podstawowych badań medycznych i promocję profilaktyki zdrowotnej wśród lokalnej społeczności.

Mieszkańcy Oświęcimia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań o profilu kardiologicznym, okulistycznym, pulmonologicznym i dermatologicznym oraz badania USG.

Bezpłatne badania medyczne będą dostępne dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców.

Na zainteresowanych czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą wywiad, sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o zdrowie zadbać.

Każda osoba biorąca udział w badaniu otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia.

Organizowany co roku cykl bezpłatnych konsultacji zdrowotnych umożliwia skorzystanie z porad lekarskich i badań, do których dostęp na co dzień jest utrudniony lub czas oczekiwania w kolejce na wizytę jest wydłużony.

Akcja ta ma również na celu wykrycie ewentualnych schorzeń we wczesnym stadium, co umożliwi wczesną interwencję i skierowanie na odpowiednie leczenie.

Badania odbywają się bez zapisów.

PAKIET KARDIOLOGICZNY

 • profil lipidowy
 • EKG i ciśnienie tętnicze
 • poziom glukozy we krwi
 • hemoglobina glikowana
 • konsultacja lekarska

PAKIET PULMONOLOGICZNY

 • badanie spirometryczne
 • konsultacja lekarska

PAKIET OKULISTYCZNY

 • badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego
 • badanie lampą szczelinową
 • konsultacja lekarska

PAKIET DERMATOLOGICZNY

 • badanie znamion dermatoskopem
 • konsultacja lekarska

BADANIE USG

 • piersi/jąder/tarczycy
 • konsultacja lekarska

Strefa na Zdrowie Polpharmy to ogólnopolski program bezpłatnych badań zainicjowany przez firmę Polpharma w 2012 roku.

Do tej pory przebadanych zostało ponad 24 tysięcy osób podczas 117 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski.

Polpharma jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego i jednym z wiodących producentów leków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Początek firmy to rok 1935. Obecnie wchodzi w skład silnej międzynarodowej grupy farmaceutycznej, oferującej nowoczesne leki, substancje oraz innowacyjne rozwiązania dla pacjentów i partnerów biznesowych z całego świata.

Dzięki szerokiemu portfelowi produktów z wielu grup terapeutycznych wspiera pacjentów w terapii i profilaktyce najczęściej występujących chorób.

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82