Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wstyd – komedia Teściowie w wersji teatralnej

10 maja @ 17:30 21:30

10 maja 2024 roku o godzinie 17:30 i 20:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl komediowy w wykonaniu Anny Dereszowskiej, Mariety Żukowskiej, Szymona Bobrowskiego i Wojciecha Zielińskiego, w reżyserii Wojciecha Malajkata, pt. „Wstyd”.

„Wstyd” to „Teściowie” w wersji teatralnej. Komedia, która zmienia zasady gry!

Jesteście gotowi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami w rytmie weselnych szlagierów? Przekonajcie się sami, czy wesele bez ślubu jest możliwe!

Ta błyskotliwa komedia, rozgrywająca się na tle weselnego zamieszania, sprawi, że już od pierwszych minut otrzymacie dużą dawkę dobrej zabawy.

Zderzenie dwóch całkowicie odmiennych rodzin – różniących się pochodzeniem, statusem społecznym, stylem życia i zwyczajami – jest kanwą dla coraz bardziej ekscytujących wydarzeń. Zdezorientowani i zszokowani rodzice narzeczonych próbują zapanować nad sytuacją, lecz ich starania przeradzają się w kolejne pytania: co właściwie się wydarzyło? kto ponosi winę? co dalej z weselną celebracją? czy witać gości?

Wraz z upływem czasu uprzednio taktowne rozmowy przeradzają się w otwarte konflikty, które ostatecznie prowadzą do wybuchu stłumionych uczuć.

„Wstyd” nie jest tradycyjną komedią. To spektakl pełen ciętych ripost, autentycznych emocji i wyraźnych kreacji aktorskich. Stanowi wnikliwą analizę relacji międzyludzkich, skłaniającą do refleksji nad podziałami społecznymi. Bezbłędnie łączy pojęcia humoru, dramatu i tajemniczości w spójną całość.

tekst: Marek Modzelewski
reżyseria: Wojciech Malajkat
kostiumy: Zuzanna Kolanowska, Zuzanna Gąsiorowska
scenografia: Wojciech Stefaniak
wykonawcy: Anna Dereszowska, Marieta Żukowska, Szymon Bobrowski, Wojciech Zieliński
producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
produkcja: Tito Productions, Spektaklove
premiera: 9 października 2023
czas: 80 minut

bilety: 150 zł, 120 zł, 80 zł

bilety w sprzedaży na www.adria-art.pl

Szanowni Państwo!
Bilety zakupione online poza systemem sprzedaży Oświęcimskiego Centrum Kultury nie podlegają wymianie/zwrotom w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Adria Art

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82