Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...

Kochajmy się – premiera Kabaretu Czarna Rękawiczka

15 lutego i 5 marca 2022 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury został zaprezentowany, przez Kabaret „Czarna Rękawiczka” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Oświęcimskiego Centrum Kultury premierowy program z okazji jubileuszu 10-lecia działalności, pt. „Kochajmy się”.

Kabaret „Czarna Rękawiczka” powstał w październiku 2011 roku i skupia grupę artystów – studentów oświęcimskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Swój pierwszy pt. „Być albo nie być, czyli jak polubić Nasz Trzeci Wiek” zaprezentowali w maju 2012 roku podczas jubileuszu 15-lecia działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W styczniu 2013 roku odbyła się kolejna premiera kabaretu.

„Czarna rękawiczka” wystąpiła z programem pt. „Słodko-kwaśne lekarstwo na duszę, czyli za co „Czarna Rękawiczka” kocha Gałczyńskiego”.

Październik 2013 roku przyniósł trzecią premierę – program pt. „Są dwa światy, czyli galimatias damsko-męski”, za który otrzymali w listopadzie 2013 roku III miejsce w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz My” w Warszawie.

W czerwcu 2014 roku „Czarna Rękawiczka” zaprezentowała czwarty program pt. „Polska DeLuxe, czyli wspomnienia z PRL-u”, za który zdobyli – podczas I Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów w październiku 2014 roku – I nagrodę w kategorii kabaret oraz Grand Prix – Nagrodę Prezydenta Miasta Oświęcim.

W 2015 roku odbyła się piąta premiera kabaretu – „Jesteśmy na wczasach, czyli coś dla duszy, coś dla ciała”, a w lutym 2016 roku – z okazji 5-lecia działalności – seniorzy wystąpili z programem pt. „Przeżyjmy to jeszcze raz”.

Podczas odbywających się w październiku 2016 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury III Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów Kabaret „Czarna Rękawiczka” zdobył nagrodę w kategorii kabaret za program „Miłość i mrok”, a podczas IV Tygla Teatralnego również w październiku 2016 roku wystąpił z premierowym programem pt. „Najlepszy sposób na liczenie lat, durnieć wolniej niż ten świat”.


Od chwili powstania z Kabaretem „Czarna Rękawiczka” pracowała, realizując autorskie programy, Łucja Jurys. Jubileuszowy program przygotowała Małgorzata Zakutyńska. Kabaretowi akompaniuje na fortepianie Janina Okońska.

Plakat jubileuszu 10-lecia działalności Kabaretu "Czarna Rękawiczka"

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82