Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bajka o sowie – z cyklu Bajki muzyką pisane – Fredro dzieciom

6 lutego @ 09:30 12:30

6 lutego 2024 roku o godzinie 9:30 i 11:30 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędą się spektakle muzyczne, z cyklu „Bajki muzyką pisane – Fredro dzieciom”, w wykonaniu artystów Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, pt. „Bajka o sowie”.

Nieprzypadkowo w sezonie artystycznym 2023/2024 projekt opiera się na twórczości Aleksandra Fredry – rok 2023 został ogłoszony rokiem wybitnego poety, komediopisarza i pamiętnikarza. Jego twórczość dla dzieci została nieco zapomniana – dlatego w tym sezonie filharmoniczne bajki przybliżają najmłodszym osiem pełnych morałów zabawnych wierszy tego autora.

W Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie zaprezentowana „Bajka o sowie”.

W kolejnej odsłonie bajek Aleksandra Fredry dla dzieci Filharmonia Krakowska przedstawia bajkę o sowie. Prowadząca nocny tryb życia

sowa toczy w nim niekończące się kłótnie ze szczygłem (w oryginalnym wierszyku ze szpakiem) na temat wyższości nocy nad dniem oraz jej licznych przewag nad ptaszkami aktywnymi w ciągu dnia. Hrabia Fredro zauważa jednak, że bardzo bystra i skuteczna jako nocny łowca sowa nie poradziłaby sobie z dziennym trybem życia. Ptaszki jak ludzie – mają swoje różne słabe i mocne strony. Swoje umiejętności mogą jednak z powodzeniem wykorzystać dla dobra wspólnego.

„Bajki muzyką pisane”, adresowane do publiczności w wieku 5-12 lat oraz ich opiekunów, to spektakle wypełnione muzyką, piosenkami i humorem, obfite w interakcje z pełną energii publicznością.

reżyseria: Rafał Sowa
scenariusz: Jerzy Łysiński
muzyka: Stanisław Rzepiela
scenografia: Justyna Sowa

wykonawcy:
Maciej Drużkowski – Fredro
Magdalena Drozd
Marcin Wróbel

Łukasz Szeląg – gemshorn
Wojciech Buczek – klarnet
Jakub Gajownik – wiolonczela
Ireneusz Boczek – fortepian
Miłosz Wilk – perkusja

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

bilety: 15 zł

Rezerwacje dla grup zorganizowanych przyjmowane są w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Bilety dla indywidualnych widzów są dostępne w kasie Oświęcimskiego Centrum Kultury.

wolne miejsca na godzinę 11:30

Oświęcimskie Centrum Kultury

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82