Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Prezent urodzinowy – spektakl komediowy

4 lutego @ 16:00 18:30

4 lutego 2024 roku o godzinie 16:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl komediowy, z Teatru Capitol w Warszawie, w wykonaniu Katarzyny Pakosińskiej / Katarzyny Skrzyneckiej, Dominiki Kryszczyńskiej, Rafała Cieszyńskiego, Radosława Pazury, Waldemara Obłozy, w reżyserii Jerzego Bończaka, pt. „Prezent urodzinowy”.

Uważaj, o czym zamarzysz, nim zdmuchniesz świeczkę urodzinową! 

Ta obłędnie śmieszna komedia niezaplanowanych sytuacji, mogłaby zdarzyć się  naprawdę, gdy fantazja zaczyna wodzić bohaterów na pokuszenie lub… wodzić ich za nos, ku uciesze wkręconego w tę drakę widza.

Dwa bliźniacze apartamenty luksusowego hotelu, sąsiadujące przez ścianę jak w lustrzanym odbiciu, mogą pomieścić nawet najbardziej ekscentryczny zestaw gości.

  • skłócone małżeństwo w separacji
  • włoskiego kelnera, który Włochem jest lub bywa
  • urzędnika państwowego czekającego na skandaliczny prezent urodzinowy
  • parę nieśmiałych samotnych serc umówionych przez biuro matrymonialne
  • egzotyczną Mimi – profesjonalistkę z agencji towarzyskiej
  • ekscentrycznego psychiatrę nieradzącego sobie z własnymi emocjami
  • atrakcyjną i elegancką bizneswoman
  • dziewiczą miłośniczkę romantycznej literatury nieopatrznie przeginającą z alkoholem
  • i…

Długo by jeszcze wyliczać możliwości konfiguracji personalnych, wymykających się spod kontroli – choć aktorów na scenie wciąż jest jedynie pięcioro! Jak to możliwe?  Gdy ukryte drzwi między pokojami okazują się niedomknięte, każdy może stać się kimś, kim wolałby być lub bardzo nie chciałby być…

Drogi widzu – nie spuszczaj ich z oka i pozostań czujny w obu pokojach naraz do ostatniej minuty tego powalająco zabawnego zamieszania. 

tekst: Robin Hawdon
przekład: Elżbieta Woźniak
reżyseria: Jerzy Bończak
scenografia: Klaudia Solarz
kostiumy: Sylwester Krupiński
opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
asystent reżysera: Anna Modrzejewska
obsada: Katarzyna Pakosińska / Katarzyna Skrzynecka, Dominika Kryszczyńska, Rafał Cieszyński, Radosław Pazura, Waldemar Obłoza
czas trwania: 130 minut (z przerwą)

bilety: 120 zł, 100 zł, 80 zł

bilety w sprzedaży na www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.teatrcapitol.pl

Szanowni Państwo!
Bilety zakupione online poza systemem sprzedaży Oświęcimskiego Centrum Kultury nie podlegają wymianie/zwrotom w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Teatr Capitol

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82