Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Skrzypek na dachu – musical w wykonaniu Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie

3 lutego @ 18:00 21:00

3 lutego 2024 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się musical, na podstawie oryginału Sholem Aleichem Stories, w wykonaniu Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie, w reżyserii w reżyserii Petera Kracika, pt. „Skrzypek na dachu”.

Ponad 30 aktorów na scenie! Balet i śpiew na żywo! Oryginalna nowojorska produkcja na Licencji Music Theatre International. Rewelacyjny zespół Teatru z Czeskiego Cieszyna – Scena Polska na swój jubileusz 70-lecia istnienia wystawił „prawdziwe cudo” ! Jak dotąd niewiele polskich teatrów dramatycznych zmierzyło się z tym legendarnym musicalem. Zwykle zaporę stanowią wysokie koszty wystawienia i konieczność zapewnienia ponad 30-osobowej obsady aktorów perfekcyjnie śpiewających i tańczących.

„Skrzypka na dachu” wystawiono po raz pierwszy w 1964 roku w Nowym Jorku. Obsypany licznymi nagrodami został uznany najlepszym musicalem na Brodway’u. Jednak eksplozję światowej popularności spowodowała słynna filmowa wersja z Chaimem Topolem w roli Tewiego – Mleczarza.

Z pewnością porównanie filmu i spektaklu jest nieuniknione. Teatr gwarantuje jednak, że zaskoczy rozmachem i dynamiką realizacji scenicznej oraz perfekcyjnym aktorstwem!

Temat „Skrzypka” okazuje się dzisiaj na nowo aktualny. Mówi o sile tradycji, miłości, rodzinie i potrzebie tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka. Realizacja Teatru z Czeskiego Cieszyna rozśmiesza, jednocześnie chwyta za serce. Wzruszają słynne piosenki „Tradycja”, „Gdybym Był Bogaty”, „Pieśń Szabasowa”, „Anatewka” i wiele innych.

To historia ubogiego żydowskiego mleczarza Tewji. Jego największym zmartwieniem jest dobrze wydać za mąż swoje córki i zapewnić im w ten sposób życie lepsze, niż było jego. Dlatego wspólnie ze swatką stara się znaleźć odpowiednich narzeczonych dla swoich córek. Lecz córki sprzeniewierzą się tradycji i chcą wyjść za mąż z miłości. Akcja rozgrywa się w Anatewce, miasteczku na terenie rosyjskiej Ukrainy, na początku XX wieku, w czasie pogromów. Tewje i jego najbliżsi muszą w końcu opuścić swoje domy i wyruszyć naprzeciw niepewnej przyszłości.

Historia jest luźno oparta na powieści „Dzieje Tewji Mleczarza” autorstwa żydowskiego pisarza Szolema Alejchema.

libretto: Joseph Stein
reżyseria: Petr Kracik
muzyka: Jerry Bock
teksty piosenek: Sheldon Harnick
tekst polski: Antoni Marianowicz
scenografia: Jaroslav Milfajt
kostiumy: Marta Roszkopfová
korepetycje muzyczne: Andrzej Molin
współpraca muzyczna: Zbigniew Siwek
choreografia: Gabriela Klusáková
reżyseria i choreografia: Jerome Robbin (oryginalna nowojorska produkcja)
czas trwania: 165 minut (z przerwą) 

bilety: 140 zł, 130 zł, 120 zł, 100 zł, 90 zł

bilety w sprzedaży na www.kupbilecik.pl

Szanowni Państwo!
Bilety zakupione online poza systemem sprzedaży Oświęcimskiego Centrum Kultury nie podlegają wymianie/zwrotom w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Krakowska Agencja Artystyczna

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82