Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Finisaż fotografii Romana Stopy

24 maja @ 17:00 18:00

na plakacie praca z wystawy

24 maja o 17.00 zapraszamy na finisaż, który odbędzie w holu głównym OCK, gdzie można podziwiać wystawę czarno-białych fotografii Romana Stopy.

Roman Stopa urodził się w 1960 roku w Czernichowie pod Krakowem, ale od czterdziestu lat związany jest z Oświęcimiem. Chociaż pierwszy aparat fotograficzny otrzymał w szkole podstawowej, to dopiero od dziesięciu lat wykorzystuje technikę fotografii dla twórczego kreowania rzeczywistości. Nie jest zawodowym fotografem, jednak świadomość środków artystycznych, którymi operuje z dużymi umiejętnościami, pozwala mu tworzyć obrazy intrygujące i fascynujące, nasycone emocjami i ważkim przekazem. Jego czarno-białe fotografie zatrzymują ludzi i miejsca, rejestrują to, co przemija, odchodzi, zarówno w doświadczeniu prywatnym, jak i uniwersalnym.

Fotografie ulic, cmentarzy, byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau układają się w cykle, które, chociaż powstały w oparciu o realną rzeczywistość, nie zawsze mają charakter obiektywnego dokumentu, dosłownego świadectwa wydarzeń, są raczej rejestracją osobistego doświadczania świata.

Prace z cyklu IMAGINACJE są efemerycznym zapisem spojrzeń, ulotnych chwil, szybko zmieniających się sytuacji, są nośnikiem informacji nie tylko o konkretnych obiektach, co raczej o współczesnym świecie, tempie zmian.

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82