Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Śladami Edyty Stein – koncert w wykonaniu Trio Versatile

24 maja @ 18:00 19:30

24 maja 2024 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, pod honorowym patronatem Towarzystwa im. św. Edyty Stein we Wrocławiu, koncert w wykonaniu Trio Versatile pt. „Śladami Edyty Stein”.

Oświęcim jest jednym z sześciu miast, w którym odbędą się koncerty. Pozostałe miasta to: Gliwice (13.05), Duszniki Zdrój (25.05), Wrocław (26.05), Lubliniec (27.05), Międzylesie (23.06).

Trio Versatile tworzą muzycy na stałe związani z orkiestrą Opery Wrocławskiej: Adam Czermak – skrzypce, Paweł Karaś – klarnet, Ashot Drnayan-Babrouski – fortepian.

Wybór nazwy Tria nie był przypadkowy, ponieważ słowo versatile z języka włoskiego oznacza wszechstronność, która odzwierciedla się w doborze repertuaru. Zespół sięga po utwory zarówno klasyczne jak i współczesne, korzysta z kompozycji oryginalnych oraz wielu własnych aranżacji. Jednym z muzycznych projektów zespołu jest Wrocław Klezmer Trio, w którym muzycy prezentują muzykę żydowską i bałkańską.

Koncert został sfinansowany przez fundusz promocyjny ZAW STOART.

wstęp wolny

Trio Versatile

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82