Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Folkowe klimaty – koncert zespołów Krambabula i Turnioki

3 sierpnia @ 18:00 21:00

3 sierpnia 2024 roku o godzinie 18:00 na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędzie się – w ramach 61. Tygodnia Kultury Beskidzkiej, koncert pt. „Folkowe klimaty”, w którym wezmą udział zespoły „Krambabula” i „Turnioki”.

„Folkowe klimaty” to koncerty zespołów, które eksperymentalnie wędrują w obszary zbliżone do folkloru, ale przetworzone i wzbogacone o nowe elementy zanurzone w różnorodności gatunków muzycznych, zachęcające do poszukiwań, przenikające poprzez gatunki, balansujące na stykach kultur, wibrujące w przestrzeni folkloru i różnorodnej kultury muzycznej.

To cały alfabet muzyczny, który od lat w Oświęcimiu ubogaca tradycję i pozwala jednakowoż na wskroś nowocześniej… budować tę tradycję odnajdując w niej to co najpiękniejsze i najcenniejsze.

Krambabula

„Krambabula” to polsko-łemkowski zespół, założony w 2014 roku, wykonujący muzykę z pogranicza folk rocka, folku oraz popu.

Krambabula to… kram z towarami, które są wykładane przez każdego członka zespołu oraz babula, która wyśpiewuje tradycje.

Poznańska grupa włącza do swojego repertuaru melodie pochodzące z różnych stron słowiańskiej kultury, okraszając je nowoczesną nutą. Spotkanie z ich muzyką przenosi do krainy tradycyjnych piosenek i przyśpiewek kultury polskiej, łemkowskiej i ukraińskiej, gdzie melodyka niesie wiele emocji.

Energia łączy się z nostalgią, tradycja z nowoczesnością – a słuchacz z muzyką.

skład zespołu:
Sybilla Sobczyk-Gulewicz – wokal
Kinga Skrzypińska – gitara elektryczna
Piotr Czuchta – akordeon
Slavko Pawłowski – gitara basowa
Łukasz Simiński – perkusja
Jakub Plebaniak – trąbka
Dawid Tokłowicz – saksofon

Turnioki

„Turnioki” to zespół folkowo-rockowy, który nieprzerwanie koncertuje od 2000 roku.

Muzyka „Turnioków” to swoiste połączenie folku góralskiego z muzyką rockową. Niesie ona z sobą ogromną dawkę pozytywnej energii, przybliża góralską gwarę i muzykę, przenosi duchem w górskie krajobrazy.

skład zespołu:
Martyna Kasprzycka – śpiew
Łukasz Kukuczka – skrzypce
Anatolia Żak – flet poprzeczny
Patryk Sobek – instrumenty klawiszowe
Michał Baraniewicz – perkusja
Piotr Gołębiowski – gitara basowa
Arkadiusz Wiech – gitara, śpiew, autor tekstów, muzyki i aranżacji, pomysłodawca i założyciel zespołu

Oświęcimskie Centrum Kultury

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82