Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Inteligenci – spektakl komediowy

22 listopada @ 17:00 20:30

22 listopada 2024 roku o godzinie 17:00 i 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl komediowy w wykonaniu Izabeli Kuny, Magdaleny Stużyńskiej, Wojciecha Malajkata, Macieja Łączyńskiego / Macieja Tomaszewskiego, w reżyserii Wojciecha Malajkata, pt. „Inteligenci”.

„Inteligenci” to komediodramat,który w prosty, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć?

Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) tworzą na pozór zgrane małżeństwo reprezentujące polską inteligencję. Pewnego dnia dowiadują się, że ich starszy syn jest zamieszany w pobicie czarnoskórego kolegi. To zdarzenie zaburza rodzinną harmonię, ujawnia sekrety i prowokuje rozmowy, które na zawsze zmienią dotychczasowe życie bohaterów.

„Inteligenci” w uniwersalny sposób pokazują losy rodziny i poruszają problemy, jakie spotykają nas wszystkich. Stereotypy i etykiety, które znamy z mediów („prawak”, „lewak”, „narodowiec”, „feministka”) mocno wpływają na nasze życie i nie tak łatwo się ich pozbyć. A co najgorsze – utrudniają nam rozmowy nawet z najbliższymi.

tekst: Marek Modzelewski
reżyseria: Wojciech Malajkat
scenografia: Wojciech Stefaniak
wykonawcy: Anna – Izabela Kuna, Bożena – Magdalena Stużyńska, Szczepan – Wojciech Malajkat, Łukasz – Maciej Łączyński / Maciej Tomaszewski
produkcja: Katarzyna Fukacz i Damian Słonina (Tito Productions)
czas: 70 minut

bilety: 160 zł, 130 zł, 90 zł

bilety w sprzedaży na www.adria-art.pl

Adria Art

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82