Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie przy globusie: Teneryfa – Teide, Kalima i Guanczów piramida

28 maja @ 18:00 19:30

28 maja o godzinie 18.00 odbędzie się 63. z podróżniczych Spotkań przy globusie. Jego gościem będzie Andrzej Pasławski.

Teneryfa, jedna z siedmiu Wysp Kanaryjskich, której symbolem nie jest kanarek, jakby wynikało z obiegowej nazwy wysp – „kanary” lecz papuga! Wyspa, jak i cały archipelag, powstała 10 milionów lat temu na skutek erupcji wulkanicznej. W jej środku do dzisiaj można zwiedzić Teide – wulkan, ponad czterotysięcznik, na szczyt którego wejść można piechotą lub wjechać kolejką linową. Miejsce idealnego wypoczynku wśród fal, surowych lawowych gołoborzy, prastarych lasów na północy lub na plażach południa, gdzie tu i ówdzie żyją beztrosko hippisi, jak za dawnych lat, czasów dzieci-kwiatów. Wyspa, nad którą przestrzeń powietrzna chroniona jest prawem, a więc niebo jest tu krystalicznie czyste. Jest to jedno z trzech najlepszych miejsc na ziemi do obserwacji nieba. Wykorzystano to do badań kosmosu, budując na Teneryfie obserwatorium astronomiczne posiadające najlepsze teleskopy w Europie. Inną ciekawostką jest Playa de Las Teresitas, piaszczysta plaża, skąd piach? Ano z Sahary – przywożony statkami z nieodległej Afryki!

Te i inne ciekawostki poznacie na spotkaniu z Teneryfą moim spojrzeniem.”

Andrzej Pasławski

Andrzej Pasławski

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82