Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Zemsta nietoperza – operetka w III aktach Johanna Straussa syna

17 listopada @ 19:00 21:30

17 listopada 2024 roku o godzinie 19:00 (spektakl przeniesiony z 22 marca 2024 roku) w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego Arte Creatura, operetka w III aktach Johanna Straussa syna pt. „Zemsta nietoperza”.

Operetka „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa II nie bez powodu uznawana jest za genialną. Posiada jedno z najlepszych w operetkowej literaturze libretto, które tak zaintrygowało Straussa, że w rekordowym czasie sześciu tygodni skomponował do niego muzykę.

Operetka, której akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku, przesycona jest tanecznym rytmem i wiedeńską radością życia. Bawi publiczność pikanterią sytuacji i dialogów.

Tytułowa zemsta to przewrotna intryga doktora Falke, który mści się za kawał, jaki zrobił mu bogaty finansista Eisenstein. Zostawił go mianowicie po karnawałowej maskaradzie nad ranem w centrum miasta zupełnie pijanego w przebraniu nietoperza. Falke snuje zagmatwaną intrygę, w którą wciąga całe grono przyjaciół. Wszystko kończy się, oczywiście, szczęśliwie, a atmosfera zabawy i upojenia towarzysząca bohaterom nawet w więzieniu, przenika zarówno tekst, jak i wspaniałą muzykę. Dodatkowym atutem polskiej wersji, jest fakt, że libretto znakomicie i dowcipnie przełożył na język polski Julian Tuwim.

W główne role wcielają się soliści międzynarodowych scen operowych, z towarzyszeniem znakomitej Orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry, Alicji Pacześniak-Słoty, Macieja Cisowskiego.

Ewa Banasiak / Magdalena Czarnecka jako Rosalinda
Jarosław Wewióra jako Eisenstein
Michał Dziedzic jako dr Falke
Barbara Mościcka / Ewelina Sobczyk jako Adela
Piotr Brożek jako Alfred
Grażyna Żaak / Renata Dobosz / Milena Joszko jako książę Orlofsky
Adam Żaak jako Frank
Paweł Soduła / Tomasz Kostek jako dr Blind
Piotr Rybak jako Frosch
Monika Mazur / Greta Dębska / Anna Mucha jako Ida

reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra
kostiumy: Dorota Wewióra
choreografia: Magdalena Czarnecka

bilety: 100 zł normalny i 90 zł ulgowy (emeryci, dzieci, studenci), 90 zł normalny i 80 zł ulgowy (emeryci, dzieci, studenci)

bilety w sprzedaży na www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl

Szanowni Państwo!
Bilety zakupione online poza systemem sprzedaży Oświęcimskiego Centrum Kultury nie podlegają wymianie/zwrotom w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Arte Creatura Teatr Muzyczny

Zdjęcie fasady OCK z lotu ptaka.

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury - jedna z większych instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej - prowadzi działalność o charakterze lokalnym, zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i powiatu, jak również o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Działalność Oświęcimskiego Centrum Kultury to całoroczna oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: zajęcia w sekcjach i zespołach artystycznych, konkursy, festiwale, cykliczne imprezy. To również stała oferta repertuarowa: teatr, koncerty, estrada, kabaret, film, wystawy.

32-600 Oświęcim
ul. Śniadeckiego 24

centrala
tel./fax (33) 842 25 75
tel./fax (33) 842 44 61
tel./fax (33) 842 44 63
tel./fax (33) 842 57 82